Betlejem Poznańskie 2011

Betlejem Poznańskie 2014

04.12 – 21.12.2014

Miasto Poznań zaprasza wszystkich mieszkańców oraz turystów na Betlejem Poznańskie. W dniach od 4 do 21 grudnia 2014 r. na poznańskim Starym Rynku będzie można w wyjątkowy sposób rozpocząć przygotowania do zbliżających się świąt Bożego Narodzenia, a także poczuć ich niezwykłą magię.

W czasie trwania bożonarodzeniowego kiermaszu na poznańskim Starym Rynku stanie prawie 40 stoisk, na których będzie można kupić gwiazdkowe upominki, świąteczne ozdoby oraz słodycze i pierniki. nie zabraknie też wyrobów rękodzielniczych, drewnianych, biżuterii i minerałów. Będzie też strefa gastronomiczna, w której serwowane będą nie tylko specjały i dania kuchni polskiej, ale również węgierskiej, litewskiej i tureckiej.

Ważnym punktem programu Betlejem Poznańskiego będzie rozświetlenie miejskiej choinki - 6 grudnia br., - która każdego roku jest inna i niepowtarzalna.

Bez wątpienia jednak najbardziej widowiskowym wydarzeniem będzie Międzynarodowy Festiwal Rzeźby Lodowej, który już po raz siódmy przyciągnie do Poznania najlepszych lodowych rzeźbiarzy z całego świata. W weekend 13-14 grudnia br. na Starym Rynku będzie można zobaczyć na żywo jak powstają niepowtarzalne rzeźby.

Jak co roku, atrakcją będzie program artystyczny. Podczas Betlejem będą odbywały się koncerty, spektakle, jasełka przygotowane przez dzieci, a także animacje i warsztaty dla najmłodszych. Wystąpią m.in. Zbigniew Wodecki, Arka Noego, zespół Teraz My, Gospel Joy, a także uczniowie z poznańskiej szkoły baletowej.

Atmosferę świąt dopełniać będą świąteczne iluminacje i bożonarodzeniowa scenografia.