Baletowa podróż po teatrze

Baletowa podróż po teatrze

01.11 – 30.04.2015

warsztaty teatralno-baletowe

Fragmenty najpiękniejszych baletowych przedstawień, tańce z różnych części świata, barwne kostiumy i różnorodne rekwizyty to atrakcje towarzyszące warsztatom prowadzonym przez tancerzy Teatru Wielkiego. Ideą przeznaczonych dla dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym zajęć jest pokazanie teatru z bliska, zapoznanie z terminologią tańca klasycznego ("pointy", "paczka", "pais de deux") oraz z teatralnym ABC ("rekwizyty", "kostiumy").
Baletowa podróż po teatrze zaczyna się w malarni - sali prób śpiewaków i tancerzy - miejscu na co dzień niedostępnym dla publiczności. Mali widzowie siedzą na materacach i poduszkach, dzięki czemu stają się współtwórcami spotkania. Po warsztatach dzieci zapraszamy za kulisy. Również i tym razem nie są publicznością, a tak jak artyści mogą stanąć na deskach poznańskiej sceny.
W czasie warsztatów prezentowane są fragmenty przedstawień Dziadek do orzechów, Romeo i Julia oraz Jezioro łabędzie. Autorami kostiumów prezentowanych przez tancerzy są Anna Kontek, Ryszard Kaja i Boris Kudlicka. Autorem koncepcji warsztatów jest Aleksandra Brzezowska.

Spotkania odbywają się w poniedziałki po wcześniejszej rezerwacji terminu.
bilet wstępu 15 zł
czas trwania 1 h 30 min
Zapisy, bilety oraz szczegółowe informacje
edukacja[at]opera.poznan.pl
+61 65 90 266

Zobacz www.opera.poznan.pl