a

Spektakl w ramach cyklu Z perspektywy Żaby - Karnawał zwierząt

2015-04-16 ( czwartek )
Sala Wielka, CK Zamek, ul. Święty Marcin 80/82, Poznań

Jeden z najpopularniejszych utworów muzycznych - fantazja zoologiczna Camille"a Saint-Saensa stał się dla choreografki kanwą do pełnego humoru przedstawienia dla dzieci połączonego ze współczesną inspiracją grą "Angry Birds". Wspólna produkcja BTL z DanceOFFnią ilustruje niezwykle popularne tematy muzyczne. Każda z miniatur "Karnawału zwierząt" ukazuje innych bohaterów: osły, żółwie, słonie, łabędzie... Są one jednak tylko pretekstem do pokazania ludzkich słabości, wartości i relacji. Spektakl pozwoli młodym widzom zachwycić się muzyką, a w tańcu i zabawie odkryć cały wachlarz zachowań i emocji, którymi kieruje się człowiek.
_____________________________________
choreografia i reżyseria: Karolina Garbacik
scenografka: Marika Wojciechowska
produkcja: Charles Camille Saint-Saëns
koprodukcja: Białostocki Teatr Lalek i Podlaskie Stowarzyszenie Tańca
obsada: Anna Łaskarzewska, Patrycja Kozłowska (Klaudia Nierodzik), Izabela Maria Wilczewska, Adam Bartoszewicz, Tomasz Graczyk (Ziemowit Bogusławski), Michał Jarmoszuk, Mateusz Smaczny (Piotr Wiktorko)

Cena biletu: bilety: 15 zł (ulgowe) i 20 zł (normalne)

Dzień wcześniej Organizatorzy zapraszają na wykład:
"ZooBOWIĄZANIE - MIEJSCE OGRODÓW ZOOLOGICZNYCH" - prof. Andrzej Elżanowski
środa, 15.04, g.18 Scena Nowa, wstęp wolny
Profesor Andrzej Elżanowski jest pracownikiem Muzeum i Instytut Zoologii PAN, przewodniczącym Sekcji Dobrostanu Zwierząt Polskiego Towarzystwa Etycznego. A także wegetarianinem. Podczas wykładu nasz Gość mówić będzie o etyce ogrodów zoologicznych, o zasadności istnienia tego typu placówek i ich roli w dzisiejszym świecie.
Ogrody zoologiczne i zasady ich funkcjonowania są przedmiotem powracających, żywych dyskusji, które przybrały na sile po ubiegłorocznych "zdarzeniach' w zoo w Kopenhadze. A i jedna z dwóch poznańskich placówek (a właściwie - mieszkające w niej osły) przysporzyła niedawno tematu do licznych dysput, na szczęście w wymiarze mniej drastycznym, bardziej humorystycznym.

Bilety dostępne w: