plakat

Akcja "Uszyj Jasia" w Poznań City Center

2015-04-25 ( sobota )
Poznań City Center , ul. Matyi 2, Poznań

Poznań City Center zamieni się w pracownię krawiecką. Po raz pierwszy w stolicy Wielkopolski będzie można wziąć udział w akcji "Uszyj Jasia". Celem weekendowego spotkania jest uszycie ok. 100 kolorowych poszewek dla małych pacjentów oddziału gastroenterologii Szpitala Klinicznego im. Karola Jonschera UM.

Pomysłodawczynią akcji jest Natalia Bielawska, mama 4-letniego Bruna i autorka bloga Ekoubranka. W 2013 roku, podczas pobytu w krakowskim szpitalu na oddziale dziecięcym, zauważyła, że brakuje poszewek. Wtedy też poprosiła znajome blogerki o uszycie kolorowych jaśków, co uruchomiło lawinę pomocy.

Tym razem wolontariusze, blogerzy i pracownicy PCC uszyją poszewki na poduszki podczas sobotniego spotkania. Każdy, kto pojawi się w Poznań City Center będzie mógł dołączyć do wspólnego szycia, a tym samym pomóc dzieciom leczonym w Szpitalu Klinicznym im. Karola Jonschera. Od 10.00 do 18.00 na scenie na poziomie 1 w centralnej rotundzie PCC będą specjaliści z firmy JANOME oraz blogerki z "Poznań Szyje", którzy pokażą i wytłumaczą jak uszyć poszewkę.

Dwanaście stanowisk wyposażonych w maszyny do szycia, nici, nożyczki i 120 mb kolorowych materiałów to wszystko będzie czekać na śmiałków chcących pomóc dzieciom, a jednocześnie spróbować swoich sił w krawiectwie.

Sobotnia akcja ma ułatwić maluchom trudny czas spędzony w szpitalu. Dzięki kolorowym poszewkom na poduszki, szpitalne sale oddziału gastroenterologii Szpitala Klinicznego im. Karola Jonschera UM przy ulicy Szpitalnej 27 staną się jeszcze bardziej przytulne.

Akcja "Uszyj Jasia" odbędzie się 25 kwietnia, na scenie na poziomie 1 w centralnej rotundzie Poznań City Center od 10.00 do 18.00.