tańczące dzieci

Warsztaty: Poruszenie w Rodzinie

2015-04-25 ( sobota )
Stary Browar, Słodownia +2, ul. Półwiejska 40, Poznań

Warsztaty dla dzieci w wieku 3-4 lat + ich rodziny.

wejściówki: 10 zł (rodzic + dziecko)

W jaki sposób możemy wspólnie odkrywać świat ruchu? Wzbogacać go pracą z rytmem i rekwizytem? Budować otwartość ruchową, wspierać nieskrępowany rozwój dziecięcej osobowości? Pozbyć się własnych napięć i blokad w ciele poprzez fizyczny kontakt z bliską osobą? Jak odkryć ruch pochodzący z wnętrza i bliski własnej naturze?

PODCZAS WARSZTATÓW tańczymy na bazie ruchu naturalnego, spontanicznego, współdziałającego z siłą grawitacji. Pozwalamy na odkrycie nieznanych dotąd możliwości własnego ciała. Dzięki zadaniom z pogranicza teatru i pantomimy, pozwalamy uruchomić wyobraźnię i tworzyć własne jakości ruchowe.

Pracujemy solo, w parach i w grupie, w oparciu o impuls, gest, wyobraźnię, wyrazistość, ekspresję ruchową.

Aniela Kokosza - tancerka, choreografka, choreoterapeutka, dyplomowany pedagog tańca, absolwentka Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu, stypendystka IMiT. Od 2008 roku pracuje jako twórca niezależny (wcześniej tancerka Sceny Tańca Współczesnego w Poznaniu), uczestniczy w projektach tanecznych i performerskich, prowadzi autorskie zajęcia taneczne z dziećmi i młodzieżą, realizuje projekty edukacyjne. Współpracowała m.in. z: Kayą Kołodziejczyk, Isabelle Schad, Andrzejem Adamczakiem, Jackiem Krawczykiem, Małgorzatą Haduch, Agnieszką Noster, Januszem Orlikiem, Natalią Draganik, Henrikiem Kaalundem, Gabrielem Wongiem, grupą Strange Lóóp, Teatrem Tańca i Ruchu ROZBARK, CK Zamek, Sopockim Teatrem Tańca.

Zobacz www.artstationsfoundation5050.com