Plakat wystawy Mali tropiciele

Wystawa "Mali tropiciele" adresowana jest do dzieci przedszkolnych i  wczesnoszkolnych. Najmłodsi goście muzeum, dzięki różnorodnym zadaniom i zagadkom, poznają najpiękniejsze zabytki Muzeum Archeologicznego w Poznaniu. Na wystawie dzieci będą miały możliwość odkrycia tajemnic najcenniejszych zabytków, staną się odkrywcami skarbów muzeum.

Po wejściu do muzeum, trzeba udać się do kasy, w której mali tropiciele otrzymają specjalne karty pracy. Następnie udadzą się śladem bezcennych artefaktów prezentowanych na wystawach stałych. Wśród nich są: egipski sarkofag, średniowieczny hełm czy przepiękny napierśnik sprzed kilku tysięcy lat. Finałem przygody będzie wizyta w specjalnie przygotowanej sali, w której dzieciaki rozwiążą interesujące zagadki.

Nietypowa ekspozycja potrwa do czerwca 2015 roku. Wstęp dla dzieci kosztuje 4 zł, dla dorosłych - 8 zł. Muzeum poleca jednak bilety rodzinne w cenie 20 zł, na które wejść mogą 2 osoby dorosłe w towarzystwie do sześciorga dzieci. W sobotę - 14 marca - wstęp dla wszystkich jest bezpłatny!

Plakat

Zobacz www.muzarp.poznan.pl