a

14. Międzynarodowe Warsztaty Niepokoju Twórczego Biennalowa Kieszeń Vincenta

04.05 – 08.05.2015

Tematem 14. edycji Kieszeni Vincenta są "Dźwięki a sztuki wizualne". Projekt składa się z części warsztatowej, refleksyjnej oraz artystycznej. Od początku nakierowany jest na łączenie nowoczesności z tradycją i aktywizację działań twórczych różnych grup społecznych, dzieci (6-12 lat), młodzieży oraz dorosłych (studenci, pedagodzy, artyści, animatorzy kultury).

14. edycja Kieszeni Vincenta skupi się na poszukiwaniu i wdrażaniu nowatorskich metod działań artystycznych w obszarze sztuk wizualnych i muzyki, wspierających indywidualny rozwój artystyczny, ale też wzbogacających kreatywność i otwartość wszystkich uczestników na sztukę. Jakość odbioru najnowszej sztuki zostanie wzbogacona poprzez działanie uczestników projektu bezpośrednio z twórcą i utworem artystycznym. Szeroki aspekt sztuki w obszarze muzyki i plastyki omawiany w ramach projektu pomoże lepiej zrozumieć własną tożsamość, codzienność, pozyskać nowe inspiracje, przełamując czasami izolację społeczną, a także wykreować nowe wartości.

W imieniu organizatorów czternastej edycji Kieszeni Vincenta, Poznań 2015, zapraszamy wszystkich zainteresowanych profesorów, wykładowców, przedstawicieli stowarzyszeń, studentów uczelni artystycznych, pedagogicznych oraz uniwersytetów z kraju i zagranicy do udziału w projekcie.

Zobacz www.csdpoznan.pl/kieszen-vincenta