a

Siódma edycja Festiwalu KONTEKSTY (w miejsce wcześniejszych KON-TEKSTÓW) to spotkanie widzów Teatru Animacji w Poznaniu i osób zainteresowanych teatrem formy, lalki, przedmiotu, animanta i obiektu, z nowoczesną sztuką lalkarską uprawianą w innych krajach. Chodzi o "konteksty" literackie, kulturowe, plastyczne i międzyludzkie. Zamiast kilkudniowego bloku imprez, festiwalowego konkursu i jury, proponujemy Festiwal dla widzów podzielony na dwa nurty: spektakle dla dzieci i spektakle dla dorosłych.

W cztery weekendy (marzec-czerwiec 2015) Organizatorzy zapraszają na osiem festiwalowych przedstawień (4 dla dzieci, 4 dla dorosłych), z Czech, Holandii, Węgier, Wielkiej Brytanii i Włoch, granych każdorazowo dwa razy, raz w sobotę i raz w niedzielę.

Spektaklom towarzyszyć będą spotkania z twórcami, działania warsztatowe i dyskusje z widzami. Z okazji 70-lecia istnienia sceny lalkowej w Poznaniu odkrywamy i poznajemy nowy europejski teatr formy/lalki/obiektu.

KONTEKSTY to festiwal dla widzów małych i dużych mających wyobraźnię, ceniących oryginalność i wierzących w kreacyjną moc teatralnej lalki.

Więcej informacji na stronie Teatru oraz w kalendarium na www.poznan.pl