b

Cztya Lesław Żurek

Lesław Żurek przeczyta fragmenty książki Renaty Piątkowskiej Co będzie jutro?

Wstęp na bezpłatne zaproszenia do odbioru od 4 maja 2015 r. w Bibliotece dla dzieci przy Al. Marcinkowskiego 23/24 oraz w CIM ul. Ratajczaka 44.

Ciekawe co będzie jutro?

Zbiór bardzo zabawnych opowiadań o przygodach Rozalki, przesympatycznej i wesołej dziewczynki, której przygody rozśmieszą każdego czytelnika. Jej naturalna ciekawość świata i "niewyczerpywalna" energia owocują niestworzonymi wprost zabawami. Rezolutna Rozalka nieustannie jest w ruchu. Zastanawia się, marzy, troszczy się o siebie i innych, upiększa najbliższą rzeczywistość... I zawsze znajduje własny sposób na to, by uszczęśliwić każdego.

Renata Piątkowska

W 2007 roku otrzymała drugą nagrodę za książkę dla dzieci do lat 6 w konkursie literackim na współczesną książkę dla dzieci i młodzieży im. Astrid Lindgren, zorganizowanym przez Fundację ABCXXI - "Cała Polska czyta dzieciom". Jest autorką książek Opowiadań dla przedszkolaków, Opowiadań z piaskownicy, Nie ma nudnych dni, Z przysłowiami za pan brat, Przygoda ma kolor niebieski, Gdyby jajko mogło mówić i inne opowieści jest też współautorką wielu innych książek dla dzieci.

Lesław Żurek

Aktor teatralny i filmowy popularność zdobył dzięki roli porucznika Michała Janickiego m.in. w filmie i serialu Mała Moskwa oraz w serialach m in. Londyńczycy 2,Przepis na życie, Układ warszawski, Przyjaciółki. Zagrał jedną z głównych ról u jednego z najwybitniejszych brytyjskich reżyserów Kena Loacha w filmie Polak potrzebnym od zaraz. W Teatrze Bajka wystąpił z Małgorzatą Sochą w spektaklu Wariatka w reżyserii Grzegorza Chrapkiewicza, a w Teatrze Syrena w komedii muzycznej Michała Walczaka i Marcina Kołaczkowskiego Ławka rezerwowych. Obecnie gra w produkcji "Teatru My" Single i remiksy w reżyserii Olafa Lubaszenko.