Plakat

Kreatywny Dzień Dziecka - Rozbudzamy dziecięcą ciekawość!

30.05.2015
11:00 18:00

Już 30 maja mali mieszkańcy Poznania będą mieli okazję wziąć udział w Dniu Dziecka pełnym kreatywnych atrakcji. Dla uczestników przygotowano warsztaty tematyczne, które nauczą dzieci nowatorskiego spojrzenia na naukę poprzez zabawę oraz konkurs
z nagrodą główną, czyli rowerem!

W ciągu dnia odbędą się trzy bloki warsztatowe, a każdy z nich pozwoli nabyć umiejętności z różnych dziedzin nauki i sztuki. Warsztaty chemiczne w kreatywny sposób wprowadzą dzieci, w skomplikowane zagadnienia chemii. Najmłodsi będą mogli wziąć udział w eksperymentach, takich jak: wybuch wulkanu, uzyskiwanie barw, znikająca woda. Warsztaty designu nauczą, jak z rzeczy codziennego użytku stworzyć roboty. Zabawa połączy elementy robotyki z kreatywnością. Trzecią odsłoną spotkania będzie tworzenie unikatowych maskotek, z wykorzystaniem materiałów i produktów, które dzięki zaangażowaniu dzieci otrzymają swoje nowe życie.

Dodatkowo na wszystkich zainteresowanych czekać będzie malowanie buziek, tworzenie zwierząt z balonów oraz zajęcia ruchowe. Specjalnie przygotowany guiz połączy zagadnienia związane ze wszystkimi trzema blokami warsztatowymi, najmłodsi poprzez wzięcie udziału w aktywnościach poznają odpowiedzi na przygotowane pytania. Nagrodą główną dla dziecka, które najlepiej przyswoi wiedzę, będzie rower. Idealny na wakacyjne podróże rozbudzające ciekawość najmłodszych. Ponadto tego dnia na wszystkich klientów czekać będą specjalne promocje i rabaty przygotowane przez sklepy i punkty usługowe znajdujące się w Pasażu Tesco na ul. Opieńskiego 1 w Poznaniu.

Akcja odbędzie się w ramach programu "Poznaj bliskiego sąsiada", skierowanego do mieszkańców Poznania, objętego Patronatem Honorowym Prezydenta Miasta - Jacka Jaśkowiaka.