Plakat

Dorota Bieńkowska - aktorka i twórca Teatru Ożywione Wieki i Muzeum Archidiecezjalne w Poznaniu w październiku, listopadzie i grudniu, zapraszają na fascynującą podróż w przeszłość, w tajemnicze czasy Średniowiecza! 

Cykl przedstawień pod wspólnym tytułem:Początki Teatru Europejskiego, składa się z trzech części:

  • Część I - Ukryte Początki - aktualnie grane
  • Część II - Przewoźnicy Cudów - w przygotowaniu
  • Część III - Niezwykła Premiera - w przygotowaniu

Pierwsza część - Ukryte Początki:

W krótkim dialogowanym wstępie, widzowie otrzymują zarys podstawowej wiedzy, dotyczącej źródeł powstania teatru europejskiego. Następnie wszyscy zostają zaproszeni, by udać się w podróż w głąb średniowiecza, kiedy to teatr narodził się po raz drugi! W tej części widzowie są świadkami narodzin pierwszej sceny w teatrze średniowiecznym! 

W dalszej części dowiadują się: jakie tematy ciekawiły twórców i prapraprapra... widzów, kim byli aktorzy, jak kształtowała się, nietypowa przestrzeń teatralna... itd.

Na zakończenie wszyscy zaproszeni zostają do nauki piosenki - motywu przewodniego przedstawienia. Widzowie "zamieniają się" w chór żaków średniowiecznych, którzy opiewają wspaniałe "wynalazki" swojej epoki. Treść piosenki, skomponowanej specjalnie na potrzeby Początków Teatru Europejskiego, utrwala wiedzę przekazaną 
w przedstawieniu.

Dni i godziny: czwartki i piątki o 10.00, 11.30

Ceny: 300zł grupa do 25 osób, 450zł grupa od 25 osób

(Promocja Warto Razem! -dwie klasy razem to tańszy bilet: tylko ok. 10zł./1 os.)

Opiekunowie grup - wstęp wolny.

Wymagana rezerwacja terminu:(+48) 61 852 61 95