Plakat

8 listopada 2015, godz. 11.00
Opowieści Trzech Pomarańczy - Dźwięki
wiek: 6-9 lat

Poznamy niezwykłe instrumenty z różnych stron świata, zaprojektujemy i wykonamy własne "dźwiękograjki", a potem wspólnie stworzymy oprawę muzyczną do opowieści.

Prowadzenie: Aneta Cruz-Kąciak (opowiadaczka historii), Roman Mendez (muzyk z Meksyku).

Spotkanie w języku polskim i hiszpańskim.  

15 listopada 2015, godz. 11.00
Zostań przewodnikiem po magicznym ogrodzie
wiek: 6-8 lat

Co rośnie w ogrodzie naszej wyobraźni? Jak wygląda magiczny ogród? Czy rosną w nim rośliny? Czy można poruszać się po nim z zamkniętymi oczami? Co znajduje się na dole, a co w górze? W jakim języku mówią jego mieszkańcy? Czy można tam pływać, latać lub zajadać... marchewki? Będziemy odkrywać, wymyślać, konstruować i tworzyć ogrody z naszej wyobraźni.

Prowadzenie: Monika Dąbrowska-Jarosz

22 listopada 2015, godz. 11.00
Stworzono nas by tworzyć! Muzyka łagodzi obyczaje! 
wiek: 8-10 lat

"Stworzono nas by tworzyć" i "muzyka łagodzi obyczaje" to dwa hasła, które będą realizowane w czasie zajęć. Na warsztatach grupa rozpozna swoje muzyczne talenty. Uwierzy w siłę wyobraźni, słowa, rytmu i muzyki. 

Prowadzenie: Michał Kowalonek

29 listopada 2015, godz. 11.00
Badanie i działanie
wiek: 18-36 miesięcy 

Warsztaty odbędą się w specjalnie zaaranżowanej przestrzeni teatralnej, która stanie się laboratorium doświadczeń wielozmysłowych, rozbudzi ciekawość dzieci oraz zachęci do samodzielnego i aktywnego badania i działania. Podczas spotkania rodzice będą mogli przekonać się, że rozwijającą zabawę łatwo zaaranżować także przy pomocy dostępnych, naturalnych materiałów i niecodziennych zastosowań sprzętów codziennego użytku.

Prowadzenie: Ania Piaskowska, Magda Jankowska (Instytut Małego Dziecka im. Astrid Lindgren) 

Zobacz www.teatr-polski.pl/articles,details,521,0,teatranki.html