f

Uroczystości z okazji Narodowego Święta Niepodległości

11.11.2015
09:00 12:00

Wojewoda wielkopolski Piotr Florek zaprasza wszystkich Wielkopolan na wojewódzkie uroczystości z okazji Narodowego Święta Niepodległości. Tegoroczne Święto Niepodległości w Poznaniu odbędzie się pod hasłem "Kawaleria w Poznaniu". Uroczystości rozpocznie msza święta odprawiona o godz. 9.00 w poznańskiej Farze.

Główne uroczystości rozpoczną się o godz. 10.30 na placu Wolności. Podobnie jak w latach poprzednich, dla uczestników święta przygotowana zostanie strefa historyczna. Rekonstruktorzy przedstawią historię Wielkopolskiej Brygady Kawalerii i poznańskiej kawalerii, tak tej tradycyjnej konnej, jak i zmechanizowanej. Nie zabraknie żołnierskiej grochówki, ułanów, a także wystrzału z armaty prawosławnej. W rolę działonowego, jak co roku, wcieli się wojewoda wielkopolski.

W strefie militarnej zaprezentowane zostaną między innymi tankietka TKS z Muzeum Broni Pancernej w Poznaniu, samochód Polski Fiat 612 i 508 Łazik oraz motocykl Sokół 1000. Uczestnicy uroczystości będą mogli też spróbować swych kawaleryjskich umiejętności i nauczyć się na ćwiczeniowym, drewnianym koniu.