m

Filmowa Gala Charytatywna Fundacji Mam Marzenie

2015-12-12 ( sobota )
Aula UAM, ul. Wieniawskiego 1

Gwiazdą tegorocznej Filmowej Gali Charytatywnej będzie Kuba Badach z projektem "Tribute to Andrzej Zaucha. Obecny.", który  wykona niezapomniane piosenki Andrzeja Zauchy w nowych i bardzo współczesnych aranżacjach. Tego wieczoru wystąpią również uczniowie Poznańskiej Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej II st. im. M. Karłowicza z koncertem muzyki filmowej. Filmowy charakter gali podkreśli nie tylko dobrana tematycznie muzyka, ale także zaproszeni aktorzy i prowadząca galę Małgorzata Kożuchowska.

Podczas gali będzie można również kupić wyjątkowy filmowy kalendarz z sesji zdjęciowej znanych polskich aktorów z podopiecznymi fundacji. Przy jego postawaniu zaangażowane były stylistki i charakteryzatorki od lat pracujące przy najpopularniejszych produkcjach filmowych i telewizyjnych: Elżbieta Radke, Katarzyna Śródka, Katarzyna Kwiecień i Ania Zeman oraz Małgorzata Maykut i Małgorzata Łakomska, wykonujące m.in. metamorfozy gwiazd w programie "Twoja twarz brzmi znajomo". Autorem wszystkich zdjęć był fotograf Wiktor Zdrojewski, a w sesji, oprócz dzieci, wzięli udział m.in. Małgorzata Kożuchowska, Agata Kulesza, Jacek Braciak, Jacek Kopczyński, Mirosław Baka, Jolanta Fraszyńska, Katarzyna Cerekwicka, Piotr Zelt, Marek Kaliszuk i Edyta Olszówka.

Fundacja Mam Marzenie powstała w 2003 roku, a jej celem jest spełnianie marzeń dzieci w wieku od 3 do 18 lat, cierpiących na choroby zagrażające ich życiu. Pierwszą polską "marzycielką" była Bogusia - dziewczynka chorująca na łamliwość kości. Jej marzenie spełniło się w Orlando na Florydzie, gdzie zobaczyła bajkowy świat Walta Disney'a. Takich dziecięcych marzeń przez 12 lat swojej działalności fundacja spełniła już 6223, a wiele z nich naprawdę mogło zaskakiwać. Przejażdżka czołgiem z żołnierzami, spotkanie z kadrą narodową siatkarzy, greckie wakacje czy trening z Robertem Lewandowskim to zaledwie kilka z nich. Spełnianie marzeń ma swój bardzo wymierny efekt terapeutyczny - pozwala dzieciom choć na chwilę zapomnieć o ich cierpieniu i dać im siłę do walki z chorobą oraz nadzieję na przyszłość. Warto więc wziąć udział Filmowej Gali Charytatywnej, aby dołożyć swoją cegiełkę w dzieło pomagania chorym dzieciom, a jednocześnie dobrze się bawić.

Zobacz www.mammarzenie.org/