plakat

Wielka historia małej kreski- Zamek z książek - warsztaty dla dzieci

14.02.2016
11:00

Spotkanie dla dzieci (wiek 6+) wokół książki "Wielka historia małej kreski" (Wydawnictwo Zakamarki). Prowadzenie: Agata Janicka bezpłatne wejściówki dostępne w kasie Zamku od 25.01., liczba miejsc ograniczona. Miejsce: sala 103.

Na spacerze dziecko znajduje niewielki skrawek czegoś, małą kreskę. Podnosi ją ze ścieżki, wkłada do kieszeni i o niej zapomina. Nagle jednak okazuje się, że kreska żyje... Oto początek niezwykłej przygody dziecka, a później dorosłego człowieka i jego kreski. Piękna metafora życia artysty, ale też każdego z nas. Autorem "Wielkiej historii..." jest Serge Bloch - francuski ilustrator i autor książek.

Urodził się w 1956 roku w Alzacji. Jest dyrektorem kreatywnym w wydawnictwie Bayard, tworzy ilustracje dla dzieci oraz rysunki prasowe. Za swoje prace był nagradzany na całym świecie, otrzymał m.in. bolońską Ragazzi Award i Best Book Award w Tajwanie. Poza autorską "Wielką historią małej kreski", w Wydawnictwie Zakamarki ukazały się dwie książki z jego ilustracjami: "Wróg" oraz "Uczucia, co to takiego?".

Współpraca: Wydawnictwo ZAKAMARKI

"Zamek z książek" to całoroczny program skupiony wokół wartościowej literatury dla dzieci i młodzieży. Ważne jest zaprezentowanie poglądu, że czytanie to najlepszy sposób na poznanie świata, zrozumienie siebie i innych; na kształtowanie języka, wyobraźni, a w końcu - swojej opinii. Służyć temu będą działania literackie skierowane zarówno do najmłodszych czytelników (spotkania z autorami, zajęcia plastyczne, językowe i filozoficzne), jak i ich rodziców, i wychowawców.

Zobacz www.zakamarki.pl