a

Warsztaty dla Babć i Dziadków z wnukami

20.02.2016
11:00

adresowane są do babć i dziadków z wnukami w wieku 7-12 lat

Oferta dla Babć i Dziadków z wnukami

Sprzedawcy wspomnień

Czas spędzony w dzieciństwie wspólnie z dziadkami zapada na długo w pamięć, a opowiadane przez nich historie wspominamy przez całe życie. A gdyby tak obudzić wspomnienia, a następnie przekazać je swoim wnukom? Zajęcia "Sprzedawcy wspomnień" będą ku temu znakomitą okazją.

Inspiracją do przywołania własnych wspomnień będzie przeszłość Ostrowa Tumskiego. Przedmioty, ludzie, wydarzenia związane z poznańską wyspą katedralną umożliwią nam podróż w głąb własnych rodzinnych historii, wspomnień z dzieciństwa czy opowieści o naszych przodkach, które będziemy mogli przekazać wnukom. Podczas zajęć dziadkowie wspólnie z wnukami stworzą prace plastyczne nawiązujące do tematu danego spotkania.

Zajęcia:

-        adresowane są do babć i dziadków z wnukami w wieku 7-12 lat; w zajęciach aktywnie uczestniczą zarówno wnuki, jak i dziadkowie;

-        są bezpłatne;

-        czas trwania: 90 min;

-        należy wcześniej zarezerwować; zapisy prowadzi Centrum Inicjatyw Senioralnych tel. 61 847 21 11 lub Brama Poznania tel. 61 647 76 34;

-        odbywają się od października do lutego 2016 r., w wybraną sobotę miesiąca o godz. 11.00;

-        prowadzone są w Bramie Poznania, ul. Gdańska 2, Poznań;

-        odbywają się w sali warsztatowej, a część z nich obejmują również wejście na ekspozycję.

Ważne! Na każde zajęcia uczestnicy przynoszą rodzinne fotografie lub przedmioty. Fotografie i przedmioty określone przy temacie zajęć. Fotografie i przedmioty określone przy temacie zajęć.

Harmonogram:

Ze szkolnej ławki - 20.02.2016 r., godz. 11.00

Jak wyglądała nauka w szkole w dawnych czasach? Czy obowiązujące w niej zasady były takie same jak dziś? By znaleźć odpowiedzi na te pytania, zajrzymy do dawnej akademii istniejącej na Ostrowie Tumskim oraz do albumów ze szkolnymi zdjęciami.

Informacje dodatkowe:

-        zajęcia odbywają się w sali warsztatowej oraz na ekspozycji;

-        na zajęcia uczestnicy przynoszą stare fotografie z lat szkolnych.