makieta kolejowa

Rozrywkowy weekend dla rodzin na Targach Poznańskich

2016-10-22 ( sobota ) – 2016-10-23 ( niedziela )
Międzynarodowe Targi Poznańskie, ul. Głogowska 14, Poznań

Kategoria: Dziecko

Znajdź swojego bzika na targach Happy Baby, Aqua&ZOO i HOBBY w dniach 22-23 października! Wśród licznych atrakcji pojawią się: rozwojowe zajęcia dla dzieci, spotkania z inspirującymi rodzicami, egzotyczne zwierzęta, strefa gier planszowych, wyścigi zdalnie sterowanych samochodów oraz przestrzeń zakupów z rabatami.

Rodzice, dzieci, nastolatki i dziadkowie - każdy znajdzie coś dla siebie podczas rodzinnego weekendu na Targach Poznańskich. Jest to wyjątkowa okazja, aby w gronie najbliższych rozwijać swoje pasje. Wydarzenie składa się z trzech imprez o różnej tematyce, na które można wejść w ramach jednego biletu.

Frajda dla dzieci, przydatne porady dla rodziców

Targi Happy Baby to minipark rozrywki dla całej rodziny. Dzieci zostaną zaproszone do udziału w ciekawych zajęciach, dostosowanych do ich wieku. Dla małych i dużych fanów klocków LEGO będą prowadzone specjalne warsztaty z budowania konstrukcji o różnym stopniu zaawansowania.  W przestrzeni zakupowej uczestnicy znajdą również rozwojowe zabawki, które będzie można na miejscu przetestować i sprawdzić czy dziecko jest nimi zainteresowane jeszcze przed zakupem. Na ekspozycji Happy Baby pojawią się wszystkie niezbędne elementy wyprawki: kosmetyki, wózki, akcesoria, ubranka, mebelki itd. Obok znanych marek, swoją ofertę zaprezentują polscy rzemieślnicy tworzący własnoręcznie wysokiej jakości produkty. Ciekawostką dla ekorodziców będzie wymiana używanych ubrań i akcesoriów podczas Mamiego Babiego Targu. Każdy zainteresowany będzie miał okazję wystąpić w roli sprzedawcy i klienta. Na wydarzeniu można zdobyć wiele oryginalnych  produktów po niskich cenach lub wymienić te, których już nie używamy.    

Gry planszowe, samochody, drony i kolejki

Wyczekiwane w świecie gier nowości oraz kultowe planszówki zostaną zaprezentowane na ekspozycji targów HOBBY. Każdy będzie mógł bezpłatnie wypożyczyć wybraną przez siebie grę, aby zgłębić jej zasady w gronie znajomych w ramach festiwalu GRAnat. Miłośnicy nowych technologii powinni natomiast odwiedzić Akademię Drona. Instruktorzy pokażą jak sterować urządzeniem i opowiedzą o jego wszechstronnym zastosowaniu. Fanów motoryzacji nie może zabraknąć na Mistrzostwach Samochodów Zdalnie Sterowanych. Na specjalnie przygotowanym torze zmierzą się zawodnicy, którzy od lat trenują technikę oraz stale udoskonalają swoje pojazdy, aby osiągały lepsze czasy. Mocne emocje gwarantowane!

Natomiast tradycjonaliści i pasjonaci, którzy mają sentyment do modeli kolejowych znajdą na targach makietę o łącznej powierzchni niemal dwóch tysięcy metrów kwadratowych! Ręczna praca i precyzja wzbudzają zachwyt nie tylko wieloletnich hobbystów, ale także osób, które pierwszy raz widzą miniatury kolejowego świata.

Zwierzaki - wystawa i ciekawostki

"Oswojona dzikość" - pod tym hasłem odbywa się bieżąca edycja targów Aqua&ZOO. Na wydarzenie przyjeżdżają hodowcy z całej Polski, aby pokazać publiczności fascynujące życie zwierząt - ich różnorodność i zachowanie. Uczestnicy będą mogli zobaczyć m.in.: wystawę papug, skalarów, lotopałanek, tenrek, jeży, tłustogonów, pytonów, ptaszników, skorpionów czy agam. Dodatkowo, na stoiskach wystawców będzie można zaopatrzyć się w karmę, zabawki i gadżety dla swoich pupili.   

Bilety

Bezpłatny wstęp na rodzinny weekend mają dzieci do 13 roku życia. Bilet dla młodzieży, która nie ukończyła 16 lat kosztuje 10 zł, pozostałe osoby za wejściówkę zapłacą 20 zł. Bilety po niższych cenach można nabyć w przedsprzedaży w punktach Empik, Saturn, Media Markt oraz na ticketpro.pl.

Godziny otwarcia

  • 22 października - 10.00 - 18.00
  • 23 października - 10.00 - 17.00

Zobacz happybaby.mtp.pl