a

Ogólnopolskie Dni Planszówek

2016-11-05 ( sobota ) – 2016-11-06 ( niedziela )
Sala wydarzeń, empik Megastore Poznań, ul. Franciszka Ratajczaka 44, Poznań

Czasy, kiedy gry planszowe oznaczały tylko chińczyka lub warcaby, dawno minęły. Przekonamy się o tym podczas Dni Planszówek organizowanych w dziewięciu miastach. To okazja do udziału w turniejach, warsztatach, pokazach oraz wypróbowania najbardziej kreatywnych, oryginalnych i modnych gier planszowych. Do wspólnej zabawy zaprasza Empik.

Wśród współczesnych gier każdy znajdzie coś dla siebie. Na wydarzeniu będzie można poznać gry dla najmłodszych, które potrafią wciągnąć na długie godziny, a przy okazji zachęcić dzieciaki do oderwania oczu od tabletów i komputerów. Genialne w swojej prostocie, oparte o refleks i zręczność,  gwarantują całym rodzinom masę śmiechu i zabawy. Obok nich są też gry, które wymagają najwyższego stopnia skupienia i umiejętności strategicznego planowania. Niejedna ich partia przeradza się w wielogodzinną kampanię, w której każda tura to dramatyczny zwrot akcji. Trzeba tylko uważać, żeby sojusze i animozje z gry nie wydostały się poza planszę...

Wszyscy, którzy kochają gry, ale mają już dość komputera, lub szukają sposobu, żeby spędzać czas ze znajomymi i rodziną, nie wychodząc z domu w ciemne i zimne jesienne wieczory, powinni w najbliższe dni skierować swoje kroki na Dni Planszówek. Odbędzie się tam szereg warsztatów i pokazów, które pomogą zapoznać się zarówno z nowościami, jak i uznanymi, współczesnymi klasykami takimi jak Carcassone czy Osadnicy z Catanu. Doświadczeni gracze będą mieli okazję spróbować swoich sił w turniejach.  Dla odwiedzających organizatorzy wraz z wydawcami gier (Trefl, Hasbro, Egmont, Mattel, Granna i Epee) przygotowali nie tylko inspirujące warsztaty i konkursy z atrakcyjnymi nagrodami, ale również rabaty na wybrane pozycje.

Wstęp wolny

_

oprac.LT

Plakat