plakat

Dzień Dziecka - Miasteczko LEGO®

2017-06-01 ( czwartek ) – 2017-06-03 ( sobota )
Galeria Malta, ul. Maltańska 1, Poznań

Tegoroczny Dzień Dziecka w Galerii Malta potrwa nie jeden, ale aż trzy dni, które będą pełne warsztatów i animacji z wykorzystaniem klocków LEGO®. Znane każdemu dziecku, popularne na całym świecie kolorowe cegiełki o przeróżnych kształtach nie tylko bawią, ale też pobudzają wyobraźnię i rozwijają kreatywność.

Od 1 do 3 czerwca w Galerii Malta przez cały dzień odbywać się będą Dni LEGO®, w czasie których najmłodsi będą mogli wziąć udział w budowaniu wielkiego miasteczka z klocków. Będzie ono podzielone na dwie strefy: City i Heartlake, nawiązujące do dwóch serii LEGO® - City i Friends. W pierwszej z nich, mali budowniczowie będą mogli wcielić się w role bohaterów realnego świata: strażaków, policjantów czy też pilotów. Natomiast fani serii Friends będą mogli dołączyć do paczki przyjaciół z Heartlake i dzielić wspólne zainteresowania, takie jak muzyka, taniec, sport i nauka.

Dzieci biorące udział w wydarzeniu będą miały nieograniczony dostęp do klocków LEGO®, a jedynym ograniczeniem dla konstruowanych przez nie przedmiotów będzie wyobraźnia.

Ponadto, co godzinę odbywać się będą pobudzające kreatywność konkursy, w których zadaniem będzie tworzenie konstrukcji na zadany temat np. muzyka, radość, siła, ekspedycja, sen, przyjaźń, odwaga, bezpieczeństwo, przestrzeń, wynalazek i wiele innych.

Dla dzieci w wieku od 1,5 do 5 lat przygotowany zostanie natomiast sektor LEGO Duplo, w którym maluchy będą mogły tworzyć swoje pierwsze budowle z klocków. Organizatorzy nie zapomnieli również o rodzicach, na których czekają warsztaty edukacyjne. W ich trakcie dowiedzą się w jaki sposób dzięki zabawie klockami LEGO® Duplo od najmłodszych lat wspierać motoryczny, emocjonalny i społeczny rozwój dzieci.

Strefa animacji LEGO® znajdować się będzie w sąsiedztwie fontanny na poziomie 0 w Galerii Malta. Odwiedzać ją będzie można bezpłatnie w godzinach 11:00 - 19:00.