plakat

Weekend dla najmłodszych na Przystani nad Bałtykiem

2017-06-03 ( sobota ) – 2017-06-04 ( niedziela )
Concordia Design, ul. Zwierzyniecka 3, Poznań

Concordia Design zaprasza dzieci wraz z rodzicami na specjalnie zaprojektowane aktywności i warsztaty na Przystani! W programie m.in. plenerowy spektakl Studia Teatralnego Blum, podróż z Pippi przez Bałtyk do Sztokholmu czy kreatywne warsztaty z tworzenia latarni morskiej.

  • Godz. 11:00-15:30
  • Wstęp wolny

Sobota 3.06.

11:00-13:30 - Projekt PRZYSTAŃ (wiek: 6-10 lat)
Warsztaty projektowe Natalii Liput.

Uczestnicy warsztatów projektują kartonowe obiekty, za pomocą których wydostaną się z przystani. Finałem warsztatów będzie wspólna próba wydostania się z podwórka.

11:00-13:30 - Przystań malowana
Kreatywne warsztaty z blogerem Zuchem dla całych rodzin

11:00-13:30 - Tworzymy latarnię morską (wiek: 7+)
Warsztaty projektowo-plastyczne Oli Grygiel

by stworzyć wspólną latarnię morską, potrzebny będzie projekt, który powstanie na dużym formacie papieru. Dzieci zdecydują o wysokości, obwodzie, kolorach i wszystkich niezbędnych elementach latarni. Następnie oddadzą się szaleństwu tworzenia. Latarnia z pewnością przyda się wszystkim podróżującym przez Przystań żeglarzom!

14:00-15:30 - Warsztaty wodna przygoda z Reksiem, wydawnictwo PAPILON (wiek: 5+)

11:00-15:30 Strefa Swobodnych Animacji dla wszystkich dzieci (wiek: bez ograniczeń)

Najmłodsi przypomną sobie najciekawsze, podwórkowe zabawy, m.in. hula hop, gra w klasy i w gumę czy wspólne gry planszowe.

Niedziela 4.06.

11:00 - premiera plenerowego spektaklu "Słoń na Przystani"
Studio Teatralne BLUM (wiek: bez ograniczeń)

Duży błękitny słoń - marzyciel (forma zbudowana na bazie samochodu osobowego) w towarzystwie zaprzyjaźnionych "słoniowych duszków" przemieszcza się w czasoprzestrzeni.

Sympatyczny słoń jeździ po wyznaczonej trasie gromadząc wokół siebie widownię. Śpiewa piosenki, wchodzi w interakcje z widownią i zaprasza do wspólnej zabawy. Spotkanie kończy wielkie taneczne koło.

12:00-13:30 - Przez Bałtyk do Sztokholmu - podróż z Pippi - warsztaty Wydawnictwa Zakamarki (Wiek: 7+)

W czasie spotkania dzieci poznają ciekawostki na temat Szwecji i jej stolicy. Spróbują szwedzkich przysmaków i pobawią się w skandynawskie gry,  a towarzyszyć im będzie sama Pippi Pończoszanka! W czasie warsztatów zastaną zaprezentowane książki "Sztokholm - znam to miasto" oraz "Czy znasz Pippi Pończoszankę"?

12:00-13:00 - pokaz eksperymentów morskich z Laboratorium Nauki i Zabawy SUPEŁ (wiek: 3+)

13:00-15:30 - Plażowa Rodzinna Niedziela - w ramach tej Rodzinnej Niedzieli będą odbywać się będą równolegle aż 2 warsztaty

  • warsztaty DJ-ingu z Marcinem Piątyszkiem (wiek: 8 +)

Podczas warsztatów dzieci dowiedzą się, jak używać miksera, do czego służy jog wheel i po co dj-owi słuchawki. Nauczą się podstaw miksowania oraz wspólnie posłuchają przyjemnych, plażowych utworów. Będzie można też pobawić się samplerem czy poskreczować na gramofonie. Do zobaczenia!

  • wyspa z morskimi stworami - warsztaty plastyczne Agaty Heymann i Natalii Adamczyk.wiek: (wiek 7 +)

Podczas tego warsztatu dzieci stworzą morskie zwierzątka oraz pejzaże w pudełkach czy słoiczkach.

11:00-15:30  Strefa Swobodnych Animacji (wiek: bez ograniczeń)