Mobilne Centrum Kultury

Mobilne Centrum Kultury - plac Spiski

2017-06-17 ( sobota ) – 2017-06-18 ( niedziela )
plac Spiski, Sołacz, Poznań

Kategoria: Wystawy Inne Dziecko

Mobilne Centrum Kultury zaprasza na otwarte i darmowe warsztaty z bogatą ofertą artystyczno-edukacyjną. Wszystkie wydarzenia są darmowe. Wystarczy się zapisać! Zapisy pod adresem maria@zielonagrupa.pl i tel. 783 340 023.

Sobota, 17.06.2017

Sztukmistrzowie: Poznań tropikalny

godz. 11:30 - 13:00, wiek: od 7 do 14 lat

A gdyby tak w Poznaniu panował klimat tropikalny? Liany zwisające z mostu, bananowce na osiedlu, małpa wystająca z okna, tygrys przechadzający się po ulicy. Dlaczego nie?Odwołując się do twórczości Jana Dziaczkowskiego i sztuki kolażu uczestnicy stworzą nową odsłonę Poznania w wersji tropikalnej.

Bajka kamishibai i kącik plastyczny

godz. 13:00 i godz. 14:00, wiek: od 5 do 10 lat

Kamishibai (kami=papier, shibai=sztuka) to wywodząca się z Japonii sztuka głośnego czytania i opowiadania (głównie) dla dzieci. Technika ta wykorzystuje kartonowe plansze z ilustracjami oraz drewnianą skrzynię, która przypomina teatr marionetkowy. Ilustracje opowiadają historie, a każda plansza przedstawia kolejny fragment opowieści.

Kółko Gospodyń Miejskich: ludowe pająki

godz. 16:00 - 17:30, wiek: od 8 do 108 lat - nie tylko dla pań!

Koło Gospodyń Miejskich to spotkania dla dorosłych (wbrew nazwie - nie tylko dla kobiet) przy robótkach ręcznych. Pod okiem specjalistów uczestnicy powrócą do rzemiosła tradycyjnego i jednocześnie poszukają dla niego współczesnego zastosowania. Będzie przy tej okazji możliwość porozmawiania, poznania się i wymiany doświadczeń.

Galeria plenerowa - wernisaż

godz. 18:00

Każda porządna wystawa wymaga oficjalnego otwarcia. Wystawę prezentującą efekty warsztatów można obejrzeć przez całą niedzielę, ale już w sobotę MCK zaprasza na wernisaż, podczas którego będzie można spotkać twórców prac. Mało tego, artystą, którego prace ukażą się na wystawie, może być każdy odwiedzający MCK.

Bajka na dobranoc

godz. 18:00

Na dobre zakończenie dnia, odpoczywając na leżakach, wspólne wysłuchanie audiobooka z bajką.

Niedziela, 18.06.2017:

Koło Fotografii: camera obscura

godz. 11:00, wiek: 6-15

Camera obscura (łac. ciemny pokój) to rodzaj pierwszego aparatu fotograficznego opisywanego już w starożytności, przez który można oglądać świat do góry nogami. I taki właśnie aparat samodzielnie będzie konstruowany.

Malowane miasto

godz. 12:00 - 17:00

MCK ubarwia świat. Wspólne rysowanie kredą, puszczanie wielkich baniek mydlanych i inne zabawy podwórkowe.

Przez całą sobotę i niedzielę MCK zaprasza do Mobilnej Biblioteki, aby wspólnie poczytać i obejrzeć najnowsze publikacje z literatury dziecięcej, a także z sentymentem zajrzeć do klasyków. Nie zabraknie też leżaków do odpoczynku na świeżym powietrzu.

Całością zarządzają odpowiednio wyszkoleni animatorzy i wolontariusze Stowarzyszenia Zielona Grupa, którzy wszystko przygotowują, prowadzą spotkania i dostarczają wszelkich potrzebnych materiałów.