CK Zamek

Wakacje w CK Zamek czyli plan B

02.07 – 31.08.2017

Wakacje w mieście to prawie zawsze "plan B". Ale jak życie często potwierdza, plan B okazuje się tym właściwym i najlepszym.Centrum Kultury ZAMEK już od lat udowadnia, że lato w mieście może być zabawne, szalone, leniwe i słoneczne - nawet kiedy pada deszcz.
Najbliższe wakacje to kontynuacja najlepszych cykli z poprzednich lat. Takich, które spotkały się z największym zainteresowaniem odbiorców. Zamek ciągle ma jeszcze kilka sekretnych miejsc w zanadrzu, więc ponownie zobaczymy filmy w ramach Secret Place Cinema, tym razem w Rock and Rollowym wydaniu. Starsze i młodsze dzieci będą szlifować swoje kompetencje odbiorcze podczas Zamkowego Lata Dla Dzieci,
w ramach którego odbędzie się kilkanaście przedstawień teatralnych i liczne warsztaty plastyczne, fotograficzne, a nawet charakteryzatorskie. Letnia Strefa Zabawy będzie działała z myślą o najmłodszych, a Kino Pałacowe zaprosi na wakacyjne Poranki dla Dzieci.
Dla wszystkich zainteresowanych przygotowaliśmy wzmocnioną reprezentację zamkowych przewodników, którzy w ramach zwykłych i niezwykłych zwiedzań pokażą różne oblicza Zamku: dzienne, nocne, piwniczne, stryszne, ale też po prostu wakacyjne. Będą spacery po Zamku i wokół Zamku. Dla dzieci i dorosłych.
Zamkowy rezydent - Piotr C. Kowalski na wystawie zaprezentuje efekty swojej pracy
w Zamku. Pokaże przejściowe obrazy, teraźniejszość tego miejsca uchwyconą na płótnie. Będzie też plener plastyczny dla rodziców z dziećmi: Warsztaty i warszmamy i...
Zamkowa rezydentka - Gosia Bartosik zaprosi między innymi na polowanie na wewnętrzne dziecko, wykład o ekofeminizmie, rozmowę o chłopczycach, czy warsztaty slamerskie.
Lipiec i sierpień w CK ZAMEK to również 8 wystaw, całkowicie się między sobą różniących, a tym samym gwarantujących, że każdy coś dla siebie znajdzie.
Wakacje to także czas Wejścia B - kiedy wejście A wymaga renowacji, zawsze pozostaje wejście B - trochę z innej strony, bardziej z przeszłości, ale zawsze w przyszłość.

Program wydarzeń w załączniku.

opr.sw

Załącznik

Zobacz ckzamek.pl/