a

Wakacje w muzeum - "Posoci" - cygańskie kieszenie

26.07.2017
12:15

Zajęcia adresowane sa do dzieci w wieku od 6 do 10 lat.

W czasie wakacji Organizatorzy zapraszają małych odkrywców do Muzeum Narodowego w Poznaniu na fascynujące podróże po muzealnych zakamarkach.
Muzeum Narodowe to nie tylko galeria malarstwa i rzeźby, ale także oddziały dedykowane m.in. etnografii, sztuce użytkowej, historii miasta Poznania czy wojskowości. Dlatego też dla miłośników pięknych widoków przygotowano zajęcia związane z pejzażami i podróżami, dla wielbicieli tradycji odbędą się spotkania uczące poznańskiej gwary, dla melomanów - spotkania z muzyką wśród dzieł sztuki, dla prawdziwych dam - lekcje o strojach i ubiorze, a dla wytrawnych słuchaczy - cygańskie baśnie. Jak na muzeum przystało nie zabraknie spotkań z historią: opowieści o rycerzach i żołnierzach Legii Cudzoziemskiej oraz zabaw w poszukiwaczy przygód i odkrywców muzealnych tajemnic.

"Posoci" - cygańskie kieszenie - Co to za dziwna nazwa i z jakiego języka pochodzi, dowiemy się na spotkaniu z kulturą Romów.  Potem, dzięki kreatywności i wyobraźni, ozdobimy według własnego projektu  tzw. cygańską kieszeń.

Koszt udziału w zajęciach: 8 zł.

Więcej informacji można znaleźć na stronie internetowej Muzeum.

_
opr.LT