plakat

Kiermasz "Zielony Poznań"

12.05 – 13.05.2018

"Wiosna, wiosna, ach to Ty"! 12 i 13 maja br., od 10.00 do 17.00, odbędzie się kiermasz "Zielony Poznań" przed Palmiarnią Poznańską, który zainauguruje kolejną, XXV edycję konkursu. Organizatorzy zapraszają na wspólne przygotowania do wiosny w ogrodzie. Impreza, wzorem roku ubiegłego, nabierze mocy warsztatowej i pokazowej dzięki połączeniu sił z różnych instytucji.

Podczas majowego kiermaszu będzie można zaopatrzyć się w rośliny na balkon i do ogrodu prosto od plantatorów, a także nawozy i akcesoria ogrodnicze. Nowością będzie szkółka RosaĆwik, która w swoim asortymencie posiada ponad 400 odmian, zajmująca się rozmnażaniem najnowszych odmian róż licencjonowanych, Bogdan Królik ze swoją produkcją roślin cebulowych oraz kwiatów ciętych. Porady w zakresie urządzania ogrodów przydomowych będą prowadzone przez nauczycieli akademickich Katedry Terenów Zieleni i Architektury Krajobrazu Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu.

Na uczestników kiermaszu czeka moc atrakcji: pokazy florystyczne Ogrodu Botanicznego, warsztaty z ogrodolecznictwa prowadzone przez nauczycieli akademickich Katedry Roślin Ozdobnych Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu, animacje dla dzieci, warsztaty plastyczne, znakowanie rowerów z Komisariatem Policji-Grunwald, Mobilny Punkt Informacyjny dla Rodzin z Poznańskiego Centrum Świadczeń, Motyle dla Hospicjum-Polskie Towarzystwo Opieki Paliatywnej o/Poznań, Pilotażowe Stoisko Palmiarni Poznańskiej "Przyjdź-wymień-zabierz roślinę" oraz Stoisko Koła Naukowego Dietetyków Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu, gdzie studenci będą udzielać porad w zakresie Analizy Składu Ciała oraz przygotują drobny poczęstunek w postaci Fit przekąsek.
Podczas kiermaszu przyjmowane będą zgłoszenia do konkursu "Zielony Poznań".

Program kiermaszu