owad pachnica

Zagrożone gatunki owadów z Puszczy Karpackiej w parku - akcja z WWF

01.06 – 31.08.2018

Pachnica, Biegacz, Zagłębek. i WWF w parku Starego Browaru - letnia wystawa zagrożonych gatunków owadów z Puszczy Karpackiej.
Park Starego Browaru to ulubione miejsce na chilloutowej mapie Poznania. Mnóstwo zieleni, kilkumetrowe drzewa, promienie letniego słońca przebijające się przez ich korony i setki leżaków. Nic więc dziwnego, że Pachnica Dębowa przechadzając się tutaj alejkami, postanowiła zostać na dłużej i zaprosić do nowoodkrytego miejsca swoich przyjaciół z Puszczy Karpackiej.
Pachnica Dębowa (Osmoderma eremita) podczas jednej ze swoich dalekich wędrówek krajoznawczych, dotarła do parku Starego Browaru. Przyjazna jej fauna i flora sprawiły, że serce Pachnicy zabiło mocniej, a ponieważ nie miała jeszcze żadnych planów urlopowych, wystosowała pismo do dyrektor marketingu Joanny Tupalskiej z prośbą o możliwość czasowej relokacji już 1 czerwca. Po kilku zapoznawczych dniach, zachwycona urokiem tego miejsca Pachnica, postanowiła dłużej nie czekać i zaprosić do parku Starego Browaru resztę swoich przyjaciół z Karpat - ciekawskiego Ponurka Schneidera, zalotnego Zagłębka Bruzdkowanego, przepiękną Nadobnicę Alpejską, dostojnego Biegacza Gruzełkowatego oraz pracowitego Pleaderusa dissectusa.
Z uwagi na dużą odległość i plany zawodowe przyjaciół Pachnicy, owady będą pojawiać się w parku stopniowo. Chcąc jednak dokładnie poznać Wielkopolskę i tutejszą społeczność, a zwłaszcza dzieci, zgodziły się na pozowanie do zdjęć oraz dotykanie ich pancerzy. Chętnie odpowiedzą też na wszystkie pytania - zdają sobie w końcu sprawę jak duże zainteresowanie wzbudza ich wygląd, miejsce pochodzenia i historia gatunku!

Wystawa zagrożonych gatunków owadów z Puszczy Karpackiej to edukacyjna akcja organizowana we współpracy z WWF, w ramach dużego projektu pt. "Ratujmy serce Karpat". Od 1 czerwca, przez całe lato, będzie można oglądać owady w powiększonej wersji, dotknąć ich pancerza, będącego idealnym odwzorowaniem oryginalnej wersji, a także dowiedzieć się wielu ciekawostek na ich temat.

Zobacz www.starybrowar5050.com/