plakat

Rodzinny festyn w zajezdni na Franowie

16.09.2018
12:00 16:00

Z okazji Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu w niedzielę, 16 września, w godzinach 12 - 16 odbędzie się na terenie zajezdni Franowo rodzinny festyn. Będzie sportowo i ekokomunikacyjnie. Organizatorzy zapraszają wszystkich poznaniaków, zwłaszcza rodziny z dziećmi.

W zajezdni na Franowie, która należy do największych i najnowocześniejszych w Europie jest wiele ciekawych miejsc, które będzie można zwiedzić korzystając z tramwajowych wycieczek. Będzie wystawa najnowszych pojazdów w poznańskim taborze liniowym oraz technicznym - stoiska firm, promujących zrównoważony transport:

  • samochody na minuty Easyshare
  • samochody na minuty Click2Go CarSharing
  • blinkee.city - pierwsza sieć skuterów elektrycznych w Polsce
  • Zwinne Miasto - hulajnogi elektryczne i klasyczne
  • Zarząd Transportu Miejskiego
  • hybrydowe auta Toyota Poznań Centrum

Będą strefy zabaw dla dzieci: dmuchańce, euro bungee, zabawy komunikacyjne, gra "Zjazd do zajezdni", itp. animacje sportowe z Akademia Piłkarska Reissa.

Dla wszystkich, którzy zechcą w niedzielę bawić się na Franowie, dostępna będzie bezpłatna linia dowozowa "F", która będzie kursować co 35 minut na trasie: ZAJEZDNIA FRANOWO - Szwedzka - Piaśnicka - Trasa Kórnicka - Kórnicka - most Św. Rocha - Podgórna - Marcinkowskiego - Plac Wolności - 27 grudnia - Fredry - most Teatralny - Roosevelta - RONDO KAPONIERA - Roosevelta - most Dworcowy - Matyi - Królowej Jadwigi - rondo Rataje - Jana Pawła II - Trasa Kórnicka - Piaśnicka - Szwedzka - ZAJEZDNIA FRANOWO. Tramwaje linii F zatrzymywać się będą na wszystkich przystankach na trasie przejazdu

Zobacz www.mpk.poznan.pl