plakat

Zajęcia w Laboratorium Wyobraźni

2018-12-16 ( niedziela )
Poznański Park Naukowo-Technologiczny ul. Rubież 46, 61-612, Poznań

Kategoria: Oświata Dziecko

Pakiet pełny:

  • Experymentarium: Się śnieży Elfy zadecydowały: śniegu na Święta nie będzie. Śnieg utrudnia saniom lot i oślepia renifery, a prezenty przez niego rozmiękają. W takich warunkach Gwiazdor, ze względu na podeszły wiek, nie powinien pracować. Elfi Departament do Spraw Świątecznej Atmosfery zaleca wszystkim oczekującym prezentów, aby uzbroili się w cierpliwość i zamiast wypatrywać opadów za oknami samodzielnie zrobili swój... śnieg.
  • Ekspozycja: Kątem oka Czy świat jest iluzją? Czy nauka jest iluzją? Gdzie kończy się nieskończoność? Czy łatwo jest lewitować? Na te i wiele innych pytań odpowiedź znajdziecie na naszej najnowszej ekspozycji czasowej "Kątem oka". Wybierzcie się  w niezwykłą przygodę do naukowego świata złudzeń, który zaskakuje, inspiruje i pozwala spojrzeć na rzeczywistość pod innym kątem. Podczas naukowej podróży po naszej ekspozycji dowiecie się, czy powiedzenie "studnia bez dna" ma naukowe wytłumaczenie oraz czy widzimy świat takim, jakim jest naprawdę. Najnowsza ekspozycja pomoże Wam zrozumieć wiele zagadnień z zakresu optyki, a także pokaże, że zagadnienia fizyczne czy neurologiczne można wytłumaczyć w przystępny sposób przy pomocy naszych eksponatów.
  • Planetarium: W oczekiwaniu na pierwszą gwiazdkę Która z gwiazd na niebie jest prawdziwą pierwszą gwiazdką? Gdzie spadają spadające gwiazdy? Czy gwiazdy na niebie migocą tak, jak lampki na choince? Na te oraz wiele innych pytań odpowiemy w trakcie naszego pokazu!

 Bilety na stronie organizatora

Zajęcia dedykowane jest dzieciom od 5. roku życia wraz z opiekunami.

Zobacz https://bilety-wyobraznia.ppnt.poznan.pl/rezerwacja/termin.html?idg=21&data=2018-12-16