plakat

Dzień Najmłodszego Odkrywcy dedykowany wyłącznie dzieciom w wieku 3-6 lat to wydarzenie, które organizowane jest z myślą o tym, aby już w najmłodszych dzieciach zaszczepiać chęć do nauki w formie zabawy i odpowiadać na ich niepohamowaną chęć poznawania świata. Specjalnie dla najmłodszych Odkrywców zaprojektowano program adekwatny do ich poziomu rozwojowego, w formie, która zarówno Maluchom, jak i ich Opiekunom zapewni komfort, bezpieczną atmosferę i warunki do swobodnej zabawy.

Atrakcje:

1. Experymentarium: Chemia od Święta dla Najmłodszych, czyli zajęcia sensoryczno-edukacyjne w laboratoryjnej przestrzeni. Mali Odkrywcy przywdzieją prawdziwe fartuchy i wraz z Opiekunami poczują prawdziwą magię Chemicznych Świąt! Odszyfrujemy tajny list od Świętego Mikołaja i zrobimy chemiczną choinkę z kolorowymi lampkami. Sprawdzimy, jak można zrobić śnieg oraz odkryjemy, co to znaczy"magia świąt". Uczestnicy zrobią bombki z gipsu, które znakomicie nadadzą się na prezent pod choinkę! Będzie chemicznie, ale i świątecznie!

2. Ekspozycja na Wystawie Czerwonej: Doświadczanie świata nauki poprzez samodzielne eksperymentowanie. Ekspozycja pełna kolorów, kontrastów, faktur i stanowisk będących dla Najmłodszych Odkrywców tablicami manipulacyjnym wzmacniającymi u nich moc sprawczą poprzez kręcenie, pompowanie czy przykładanie magnesów i obserwowanie efektów własnych działań. Tego dnia  Ekspozycja stanie się źródłem niezwykłych doświadczeń zmysłowych- będziemy patrzeć, słuchać i dotykać, nieustannie zachwycając się tym, ileż to świata wciąż pozostaje nam do odkrycia!

3. Gra akustyczna Knoocker- w tej części nadal będzie mozliwość zachwycania się kolorami, ale także ruchomymi obrazami. 

Bilety na stronie organizatora

Wydarzenie dedykowane jest dzieciom od 3. do 6. roku życia wraz z opiekunami.