okładka ksiązki, fot. Ł. Gdak

Ferie z Poznańskim Szlakiem Legend dla Dzieci

12.01 – 27.01.2019

Poznański Szlak Legend dla Dzieci to trasa do indywidualnego zwiedzania, pomysł na nieco inny rodzinny spacer po mieście. Na Szlak można wybrać się w dowolnym momencie - wystarczy tylko wziąć ze sobą folder z mapą oraz grą miejską, która z pewnością przypadnie do gustu i młodszym, i starszym Szlakowiczom i Szlakowiczkom. Po prostu wszystkim tym, którzy lubią zagadki, poszukiwanie przygód i trochę inne miejskie spacery.

Wyjątkowa gra miejska wiedzie tajemniczym szlakiem, który prowadzi do miejsc-symboli związanych z poznańskimi legendami, gdzie czekają na uczestników zadania. Jedyne wskazówki do ich rozwiązania znajdują się właśnie w folderze, który można pobrać z zakładki SKARBIEC na stronie www.szlaklegend.pl lub otrzymać w Bramie Poznania, Centrum Informacji Rodzinnej, Centrum Informacji Senioralnej oraz w punktach Centrum Informacji Turystycznej.

W trakcie ferii zimowych (od 12 do 27 stycznia) organizatorzy zabawy zachęcają do przejścia Szlaku z nagrodą! Każde dziecko, które weźmie udział w grze miejskiej i przyjdzie do Bramy Poznania z folderem z poprawnym rozwiązaniem zagadek, otrzyma bezpłatną publikację "Koziołki, rury i czarcie ogony" z dziesięcioma legendami o Poznaniu. Książkę znaleźć można w punkcie informacyjnym Bramy Poznania w godzinach otwarcia instytucji.

Dla kogo:

  • głównie dla rodzin z dziećmi w wieku 6-10 lat, chociaż młodsi i starsi też mogą bawić się doskonale

Sposób zwiedzania:

  •  trasa do indywidualnego zwiedzania, nie obowiązują zapisy
  • konieczne jest pobranie folderu z grą miejską (do samodzielnego wydrukowania - z zakładki SKARBIEC - lub z punktów stacjonarnych, których lista znajduje się w SKARBCU na stronie www.szlaklegend.pl)

Informacje praktyczne:

  • start gry miejskiej w parku Stare Koryto Warty (przy amfiteatrze), meta na placu Wolności (koło Fontanny Wolności)
  • trasa o długości ok. 2,5 km
  • czas trwania spaceru ok. godziny

Projekt Poznański Szlak Legend dla Dzieci realizowany był w ramach Poznańskiego Budżetu Obywatelskiego.

Regulamin akcji dostępny na stronie oraz w siedzibie Bramy Poznania. Liczba publikacji przeznaczonych do dystrybucji w ramach akcji jest ograniczona.

Zobacz bramapoznania.pl/ferie-z-poznanskim-szlakiem-legend-dla-dzieci/