logo organizatora

Świadome rozwijanie kompetencji wychowawczych. O efektywnym i skutecznym uczeniu się powiedziano już bardzo wiele. Tymczasem każdego dnia rodzice dzieci w różnym wieku przeżywają horror odrabiania lekcji. Po całym dniu w szkole dzieci chcą wybiec na dwór, pograć na komputerze, pójść na trening, a nie gonić do matematyki albo ćwiczeń z pisania. Jeśli chcesz sprawić, żeby Twoje dziecko wzięło odpowiedzialność za własną naukę i osiągało w niej sukcesy, to te zajęcia będą dla Ciebie bardzo użyteczne.
Program warsztatów:

  • Jak uczy się mózg -podstawy neurodydaktyki dla rodziców
  • Koncentracja uwagi i pamięć -jak wspierać wyższe funkcje myślowe?
  • Pisanie i czytanie -nowoczesne metody doskonalenia kompetencji polonistycznych
  • Liczenie i rozwiązywanie zadań -nowoczesne metody doskonalenia kompetencji matematycznych
  • Jak nie odrabiać z dzieckiem lekcji -błędy, które popełniamy najczęściej
  • Jak efektywnie motywowaC i zachęcaC do nauki - rola rodzica
  • "Pięciu minut nie usiedzi!" -nauka z kinestetykami

Warsztat ma charakter praktyczny. Uczestnicy będą eksperymentować z pomocami dydaktycznymi, doświadczać, sprawdzać co podoba się nam i co może spodobać się dzieciom. Przekonają się, że sposobem na naukę pisania wcale nie jest robienie szlaczków, sprawdzą jak zmobilizować wiercipiętę do napisania wypracowania i jakie reguły ustalić z dziećmi w różnym wieku w obszarze szkoły i edukacji.
czas trwania  warsztatu: 3 godziny zegarowe
cena: 85,00 pln  (szkolenie, materiały, kawa, ciacho i nie tylko)
Zapisy:  tel. 603-197-344
max  12 osób na warsztaty

Warsztaty prowadzone przez p. Martę Sokołowską - dyplomowanego psychologa z dodatkową specjalizacją z psychosomatyki i somatopsychologii,  z dużym doświadczeniem w pracy w przedszkolu oraz w szkole podstawowej, mentor i trener, specjalista Racjonalnej Terapii Zachowań, przez wiele lat prowadziła warsztaty psychoedukacyjne z ramienia Instytutu Pomocy Profesjonalnej Joanny Sowińskiej, aktualnie prowadzi własny gabinet.
    

Zobacz www.edukatka.pl/