x

Festiwal Książki Dziecięcej Przecinek i Kropka

02.04 – 16.04.2019

Festiwal Książki Dziecięcej Przecinek i Kropka to wydarzenie promujące najlepszą literaturę dziecięcą i ulubionych autorów małych pasjonatów czytania. W tym roku wielkie książkowe święto zawita do sześciu polskich miast. W Poznaniu dla najmłodszych przygotowano aż sześć wydarzeń w ramach Festiwalu. W planach spotkania m.in. z: Holly Webb - brytyjską pisarką, znaną z popularnego cyklu o czworonogach, Agatą Widzowską-Pasiak odpowiedzialną za "Psierociniec" i Cezarym Harasimowiczem, autorem "Mirabelki", która przedstawia losy XX-wiecznej Warszawy. Wstęp na wszystkie wydarzenia odbywające się w salonie Empik Plac Wolności jest bezpłatny.

Cezary Harasimowicz
2 kwietnia, godz. 10:00
Na warszawskim Muranowie nie ma już kamienicy pana Friedmana, fabryki strojów karnawałowych braci Alfusów, nie ma też getta, a od niedawna nie ma nawet mirabelki. Przetrwała wojnę, getto, Zagładę, stalinizm, budowę okolicznych domów, ale nie przetrwała apartamentowca, który powstał na jej miejscu. To wszystko, czego była świadkiem, zostało opisane przez Cezarego Harasimowicza i zilustrowane przez Martę Kurczewską w niezwykle wzruszającej książce, której mirabelka jest tytułową bohaterką i narratorką jednocześnie "Mirabelka" jest jedną z pięciu nominowanych książek w Konkursie na Najlepszą Książkę Dziecięcą Przecinek i Kropka 2018 w kategorii wiekowej 9-12 lat.

Holly Webb
4 kwietnia, godz. 18:00
Podczas Festiwalu Przecinek i Kropka Poznań odwiedzi Holly Webb. Autorka mieszkająca w południowej Anglii z mężem, trzema synami i kotem. Zaczęła pisać wiele lat temu, kiedy pracowała jeszcze jako redaktor literatury dziecięcej. Obecnie tworzy bez przerwy. Do tej pory ukazało się ponad siedemdziesiąt jej książek, w tym publikacje z bestsellerowych serii: "Zaopiekuj się mną" i "Mój niesforny szczeniak", które sprzedały się w ponad dwóch milionach egzemplarzy w Polsce!

Agata Widzowska-Pasiak
12 kwietnia, godz. 11:00
Seria książek "Psierociniec" (Wydawnictwo Wilga) autorstwa Agaty Widzowskiej to wzruszające historie, zabawne wierszyki i urocze ilustracje. W Psierocińcu mieszkają samotne psy. Ich oczy są smutne, a ogony merdają bardzo rzadko. Jednak zwierzęta wierzą w to, że w końcu pokocha je jakiś człowiek. Książki o Psierocińcu to mądre, piękne, uczące wrażliwości i empatii - nie tylko wobec zwierząt - opowieści.

Festiwal Przecinek i Kropka
13 kwietnia, godz. 12:00 - 17:00
12:00-13:00 - Spotkanie z Kicią Kocią. 
13:00-14:00 - Teatrzyk Kamishibai , przedstawienie " Listy z Afryki". 
14:00-15:30 - Sztambuchy, epistolografia oraz warsztaty plastyczne na podstawie przedstawienia " Listy z Afryki". 
15:30 - 17:00 - "Śmigło w ruch" warsztaty z elektroniki dla najmłodszych. Na bazie układów, schematów elektronicznych będziemy tworzyć maszyny latające dla Przecinka. 
16:00-17:00 - "Magiczne zakładki" - warsztaty na których stworzymy niezwykłe zakładki do książek. Zajęcia poprowadzi Magda Suska - Suwała. 
12:00 - 17:00 - Malowanie twarzy w bajkowe postacie

Joanna Krzyżanek
16 kwietnia, godz. 10:00
Spotkanie oraz warsztaty z Joanną Krzyżanek wokół serii "Ignaś Ziółko gotuję" (Debit). Cykl książek powstał z myślą o małych kuchareczkach i kuchcikach. To pomoc w układaniu jadłospisów dla niejadków i łakomczuchów, przygotowanie do wspólnego rodzinnego gotowania i rozmów o zdrowym odżywianiu. Każda książeczka zawiera opowiastkę o przygodach Ignasia i Kminka, kulinarne porady i ciekawostki oraz przepisy uwzględniające potrzeby dzieci uczulonych na gluten.

opr.sw