cieg dzieci

Back to School: Survival Race Kids w Starym Browarze

2019-08-31 ( sobota )
park Starego Broowaru, ul. Półwiejska 42, Poznań

"Wytarzaj dziecko w błocie" - zachęcają organizatorzy biegu Survival Race Kids w Starym Browarze. Unikalne wydarzenie sportowe - bieg z przeszkodami dla dzieci w wieku 3-13 lat, odbędzie się w parku poznańskiego Centrum już 31 sierpnia. Zapisy trwają.

Data wyścigu jest nieprzypadkowa. W weekend przed samym rozpoczęciem roku szkolnego Stary Browar i organizatorzy z Survival Race zapraszają do aktywnego pożegnania wakacji.

Na trasie biegu mali sportowcy napotkają wiele wyzwań. Dzieci będą musiały pokonać m.in. hałdę opon, wspiąć się na niewielkie ścianki, przejść przez równoważnię. Największą atrakcją będzie przeszkoda "Błotne szaleństwo". Bieg będzie się odbywać etapami, aby wszyscy uczestnicy mogli w bezpiecznych warunkach zmierzyć się z przeszkodami. Najmłodsi (3-6 lat) wystartują na 700-metrowej trasie w ramach kategorii Krasnal. Starsze dzieci (7-10 lat) mogą przystąpić do wyścigu Pirat na dystansie 1400 m. Nastolatki (11-13 lat) w kategorii Ninja pokonają aż 2000 m i zmierzą się z kilkunastoma przeszkodami. Maluchom na trasie pomagać będą specjalnie wyznaczone osoby lub rodzice.

Bieg Survival Race Kids w Starym Browarze to z jednej strony świetna rozrywka dla maluchów i trochę starszych dzieci, z drugiej promocja zdrowego stylu życia wśród najmłodszych. Międzynarodowe organizacje i ośrodki badań prześcigają się w niepokojących raportach dotyczących niezdrowego trybu życia i chorób XXI wieku. Dotykają one już nie tylko osoby dorosłe, ale i dzieci. Odsetek otyłości od najmłodszych lat rośnie w zastraszającym tempie, a aktywność fizyczna maleje. Światowa Organizacja Zdrowia alarmuje, by zabrać dzieci sprzed monitorów i zastąpić siedzący tryb życia zdrową rozrywką.

W czasie Survival Race Kids rywalizacja jest drugorzędna. Wszyscy uczestnicy zostaną nagrodzeni medalami.

Zapisy na bieg trwają na stronie internetowej Survival Race. Wyścigowi będzie towarzyszyć piknik, dlatego 31 sierpnia do odwiedzenia parku Starego Browaru i kibicowania małym zawodnikom zaproszone są całe rodziny. Obok trasy wyścigu działać będą rozmaite strefy aktywności, m.in. stoisko z grami planszowymi, miejsca do gry w paletki, strefa zdrowia z poradami specjalistów. Wstęp na piknik jest darmowy

Zapisy do biegu tutaj (dzieci w wieku 3-13 lat)

Wyścigowi towarzyszy piknik rodzinny (na piknik wstęp wolny)

Zobacz www.facebook.com/events/444141836180973/