logo. Na górze kolorowe litery PPNT, na dole pojazd czerwono-granatowy porusza się po błekitnej i zielonej powierzchni.

Pakiet pełen atrakcji w Laboratorium wyobraźni PPNT

2019-08-31 ( sobota )
Poznański Park Naukowo-Technologiczny ul. Rubież 46, Poznań

PAKIET PEŁNY:

- Experymentarium: Pytamy żuka co piszczy w trawie? W trakcie warsztatów uczestnicy odkryją powiązania pomiędzy różnymi organizmami oraz ich otoczeniem. Wspólnymi siłami zbudują piramidę troficzną, którą wykorzystają, aby dowiedzieć się, co może się stać, gdy znikną ptaki lub gdy zabraknie dżdżownic w ziemi. Poznająś niezwykłe organizmy zwane porostami, które pomogą się dowiedzieć, czy oddychamy czystym powietrzem.

- Ekspozycja na Wystawie Zielonej: Barwy, światło i ruch. Co to jest widzenie 3D? Jak wytwarza się zdjęcia anaglifowe? Co kryje się pod pojęciem "stroboskop"? Na czym polega proces tworzenia się tęczy w przyrodzie? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań znajdziecie na interaktywnych stanowiskach naszej najnowszej Ekspozycji! Poprzez eksperymenty dowiecie się wiele o barwach, kinie, fotografii i złudzeniach optycznych. Eksplorowanie Ekspozycji "Barwy, światło, ruch" z pewnością będzie ciekawym doświadczeniem dla wszystkich fanów kina i elektroniki, ale także dla laików, którzy będą mogli się przekonać, że zjawiska fizyczne mogą być tłumaczone w niezwykle atrakcyjny i obrazowy sposób.

- Planetarium: Z wizytą u gwiezdnych sąsiadów Mobilne cyfrowe planetarium to przestrzeń umożliwiająca obserwację kosmosu na kopule imitującej sklepienie niebieskie. W planetarium siedzi się na dywanie, choć wielu gości, jak przystało na prawdziwych miłośników nieba, preferuje podziwiać niebo na leżąco. Podczas seansu wybiorą się w podróż po przestrzeni kosmicznej, tej bliskiej i tej odległej, a na koniec zajęć prowadzący z chęcią odpowie na wszystkie pytania związane z badaniami przestrzeni kosmicznej i tym co widać (i czego nie widać) obecnie na niebie.

Miejsce: Wystawa Zielona Laboratorium Wyobraźni, ul.Rubież 46/B

Termin: sobota, 31 sierpnia

Godzina rozpoczęcia: 10:00

Czas trwania: 3h

Bilety: https://bilety-wyobraznia.ppnt.poznan.pl/rezerwacja/termin.html?idg=31&data=2019-08-31

Zajęcia dedykowane dzieciom od 5. roku życia wraz z opiekunami.

Zobacz www.wyobraznia.ppnt.poznan.pl/aktualnosci/