logo: kolorowe litery PPNT

Dzień Najmłodszego Odkrywcy w Laboratorium Wyobraźni

2019-10-19 ( sobota )
Poznański Park Naukowo-Technologiczny ul. Rubież 46, Poznań

Kategoria: Inne Dziecko

Dzień Najmłodszego Odkrywcy Wydarzenie dedykowane najmłodszym gościom Laboratorium Wyobraźni, czyli... Dzień Najmłodszego Odkrywcy! Wspólne odkryjwanie świata nauki przy pomocy naszych zmysłów. Wielka przygoda z eksperymentami! Tym razem  w sobotę, 19 października. Dzień Najmłodszego Odkrywcy dedykowany wyłącznie dzieciom w wieku 3-6 lat to wydarzenie, które organizowane jest z myślą o tym, aby już w najmłodszych dzieciach zaszczepiać chęć do nauki w formie zabawy i odpowiadać na ich niepohamowaną chęć poznawania świata. Specjalnie dla najmłodszych Odkrywców zaprojektowany program adekwatny do ich poziomu rozwojowego, w formie, która zarówno Maluchom, jak i ich Opiekunom zapewni komfort, bezpieczną atmosferę i warunki do swobodnej zabawy.

Atrakcje:

  • Experymentarium: Laboratorium Galaretkowe dla Najmłodszych, czyli zajęcia sensoryczno-edukacyjne w laboratoryjnej przestrzeni. Mali odkrywcy przywdzieją prawdziwe fartuchy i wraz z opiekunami dokładnie zbadają konsystencję i kolory galaretki oraz sprawdzą, czy można stworzyć tęczę z galaretki. Ponadto dzieci przekonają się, że galaretka może służyć nie tylko do jedzenia, ale również do zabawy, a nawet... do kąpieli! Kolorowe, pachnące i pełne sensorycznych doznań warsztaty czekają na najmłodszych odkrywców!
  • Ekspozycja na Wystawie Czerwonej: Doświadczanie świata nauki poprzez samodzielne eksperymentowanie. Ekspozycja pełna kolorów, kontrastów, faktur i stanowisk będących dla Najmłodszych Odkrywców tablicami manipulacyjnym wzmacniającymi u nich moc sprawczą poprzez kręcenie, pompowanie czy przykładanie magnesów i obserwowanie efektów własnych działań. Tego dnia Ekspozycja stanie się źródłem niezwykłych doświadczeń zmysłowych - będzie można patrzeć, słuchać i dotykać, nieustannie zachwycając się tym, ileż to świata wciąż pozostaje nam do odkrycia!

Miejsce: Wystawa Czerwona Laboratorium Wyobraźni, ul. Rubież 46/A2

Termin: sobota, 19 października Godzina rozpoczęcia: 10:00 Czas trwania: 2h

Bilety: https://bilety-wyobraznia.ppnt.poznan.pl/rezerwacja/termin.html?idg=31&data=2019-10-19

Wydarzenie dedykowane dzieciom od 3. do 6. roku życia wraz z opiekunami.

Zobacz www.wyobraznia.ppnt.poznan.pl/aktualnosci/