Okładka książki: na stole zastawa obiadowa, na talerzach zupa, ciasto.

To na siebie od zawsze czekasz - wykład Agnieszka Pietlicka

25.02.2020
18:30 20:30

Schwartz pokazuje, jak wykorzystując założenia podejścia terapeutycznego IFS (System Wewnętrznej Rodziny), wnieść większe zrozumienie i lekkość do związku z partnerem/partnerką, nasycić go bliskością i miłością. Podtytuł "Magiczna Kuchnia" oraz okładka nawiązują do metafory (zaczerpniętej z książki Ścieżka Miłości. Sztuka budowania związków Miguela Ruiza), która stanowi fundament koncepcji autora - pokazującej zależność między sposobem tworzenia więzi, jakiego zostaliśmy nauczeni w dzieciństwie, a umiejętnością wchodzenia w relacje w dorosłym życiu.
Często wchodzimy w związek będąc "na głodzie emocjonalnym", z nastawieniem, że ta druga osoba go zaspokoi, da nam to, za czym tęsknimy od dzieciństwa - bezwarunkową akceptację i miłość. Powoduje to różne problemy, bo partner/partnerka ma podobne oczekiwania. Gdy odkrywamy, że nie dostajemy od związku tego, czego potrzebujemy, reagujemy na jeden z trzech sposobów:

  • próbujemy dopasować partnera/partnerkę do naszych wyobrażeń,
  • dopasowujemy siebie do oczekiwań tej drugiej osoby,
  • odcinamy się lub szukamy innego wybranka/wybranki.

Autor proponuje inną drogę - pracę nad związkiem w duchu miłości pełnej odwagi, pokazując, jak ważna jest znajomość i rozumienie zarówno naszych części (szczególnie tych, które noszą zranienia z przeszłości), jak i części partnera/partnerki. Uczy, że nasze części kierują się gniewem lub poczuciem winy i są obarczone lękiem przed porzuceniem. Daje wskazówki, jak znajdować wewnętrzne oparcie w samym sobie, opiekować się reaktywnymi częściami, nabierać do nich życzliwego dystansu. Posiadając tę świadomość, możemy komunikować się z partnerem z energii JA - ze spokojem, ciekawością, współczuciem.
Wykład z elementami ćwiczeń poprowadzi Agnieszka Pietlicka
os. Przyjaźni 125 C
Bilet 25 zł.

Zobacz https://www.facebook.com/events/560303207899587/