Logo PPNT

Laboratorium Wyobraźni PPNT zamknięte do piątku, 27 marca

Pojedyncze atrakcje (do wyboru):

  • Experymentarium: Mieszaniny bez tajemnic Zupełnie nowe zajęcia w Experymentarium, podczas których uczestnicy odkryją tajniki mieszanin. Czym są mieszaniny? Jakie są ich rodzaje? Czy zmieszane składniki można rozdzielić? Na te i wiele innych pytań odpowiemy w trakcie wykonywania barwnych eksperymentów! Każdy z nas próbował kiedyś zmieszać ze sobą niebieską i żółtą farbkę w taki sposób, aby powstała zielona mieszanina, ale czy komuś udało się z tej zielonej mieszaniny wydobyć jej składniki? Przed uczestnikami wielkie wyzwanie! Sprawdzą także, co wspólnego ma prąd z kolorami oraz jak kreda i bibuła pomagają w eksperymentowaniu. Przed nimi barwne zamieszanie!
  • Ekspozycja na Wystawie Zielonej "Barwy, światło i ruch" Co to jest widzenie 3D? Jak wytwarza się zdjęcia anaglifowe? Co kryje się pod pojęciem "stroboskop"? Na czym polega proces tworzenia się tęczy w przyrodzie? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań znajdziecie na interaktywnych stanowiskach naszej najnowszej Ekspozycji! Poprzez eksperymenty uczestnicy dowiedzą się wiele o barwach, kinie, fotografii i złudzeniach optycznych. Eksplorowanie Ekspozycji "Barwy, światło, ruch" z pewnością będzie ciekawym doświadczeniem dla wszystkich fanów kina i elektroniki, ale także dla laików, którzy będą mogli się przekonać, że zjawiska fizyczne mogą być tłumaczone w niezwykle atrakcyjny i obrazowy sposób.
  • Planetarium: Z wizytą u gwiezdnych sąsiadów Mobilne cyfrowe planetarium to przestrzeń umożliwiająca obserwację kosmosu na kopule imitującej sklepienie niebieskie. W planetarium siedzi się na dywanie, choć wielu gości, jak przystało na prawdziwych miłośników nieba, preferuje podziwiać niebo na leżąco. Podczas seansu wybierą się w podróż po przestrzeni kosmicznej, tej bliskiej i tej odległej, a na koniec zajęć prowadzący z chęcią odpowie na wszystkie pytania związane z badaniami przestrzeni kosmicznej i tym co widać (i czego nie widać) obecnie na niebie.

Miejsce: Wystawa Zielona Laboratorium Wyobraźni, ul.Rubież 46/B2

Termin: niedziela, 22 marca

Godzina rozpoczęcia: 10:00

Czas trwania: 3h

Bilety: https://bilety-wyobraznia.ppnt.poznan.pl/rezerwacja/termin.html?idg=31&data=2020-03-22

Zajęcia dedykowane dzieciom od 5. roku życia wraz z opiekunami.

Pojedyncze atrakcje (do wyboru):

  • Experymentarium: Mieszaniny bez tajemnic
  • Ekspozycja na Wystawie Zielonej "Barwy, światło i ruch"
  • Planetarium: Z wizytą u gwiezdnych sąsiadów

Miejsce: Wystawa Zielona Laboratorium Wyobraźni, ul. Rubież 46/B2

Termin: niedziela, 22 marca

Godzina rozpoczęcia: 13:30

Czas trwania: 1h

Bilety: https://bilety-wyobraznia.ppnt.poznan.pl/rezerwacja/termin.html?idg=31&data=2020-03-22

Zajęcia dedykowane dzieciom od 5. roku życia wraz z opiekunami.

akt.sw

Zobacz www.wyobraznia.ppnt.poznan.pl/aktualnosci/