Po lewej: aktorzy w strojach: tygrysa i lwa. Po prawej: symbol wielopokoleniowej rodziny (zarysy twarzy: dzieci, rodziców, babci)

Sobota 15.05

10.00 - 17.00 Połącz kropki, czyli kilka ciekawostek o średniowiecznym grodzie na Ostrowie Tumskim - proponujemy rodzinom spacer edukacyjny w formie gry terenowej na Ostrowie Tumskim. Wystarczy pobrać i wydrukować ze strony rezerwatu planszę do gry z instrukcją (lub przyjść pod naszą siedzibę na ul. Posadzego 3, gdzie karta będzie do odbioru) i udać się na wyspę katedralną. Dla pierwszych trzech rodzin, które ukończą grę, przewidzieliśmy nagrody książkowe ale wszyscy dołączający do zabawy mogą liczyć na niespodzianki. Gra jest bezpieczna - nie wymaga kontaktu z innymi osobami i na pewno będzie ciekawym sposobem spędzenia czasu z dziećmi podczas majówki.

10.00 - 12.00 zwiedzanie on-line kościoła Najświętszej Marii Panny i ekspozycji wokół kościoła. Na Facebook'u rezerwatu będą pojawiały się wycieczki po kościele - pokażemy cały odnowiony zabytek, do którego przez wiele lat nie było wstępu i wejdziemy do zakamarków, których nie odwiedza się na co dzień. Przejdziemy też całą nową trasę zwiedzania Ostrowa Tumskiego i pokażemy wszystkie nowinki.

12.30 - 14.00 - projekcje filmów dla dzieci i dorosłych, które już niedługo będzie można oglądać w kościele Najświętszej Marii Panny (odtwarzane na fb)

14.00 - zwiedzanie rezerwatu on-line (na platformie Zoom - informacje na fb rezerwatu)

16.00 warsztaty dla dzieci on-line pt. Co po nas zostanie, czyli kilka słów o ludzkim szkielecie (na platformie Zoom - informacje i zapisy na fb rezerwatu)

Niedziela 16 maja, Majówka u Piastów

10.00-14.00 Połącz kropki, czyli kilka ciekawostek o średniowiecznym grodzie na Ostrowie Tumskim - proponujemy rodzinny spacer edukacyjny w formie gry terenowej na Ostrowie Tumskim. Wystarczy pobrać i wydrukować ze strony rezerwatu planszę do gry z instrukcją (lub przyjść pod naszą siedzibę na ul. Posadzego 3, gdzie karta będzie do odbioru) i udać się na wyspę katedralną. Dla pierwszych trzech rodzin, które ukończą grę, przewidzieliśmy nagrody książkowe ale wszyscy dołączający do zabawy mogą liczyć na niespodzianki. Gra jest bezpieczna - nie wymaga kontaktu z innymi osobami i na pewno będzie ciekawym sposobem spędzenia czasu z dziećmi podczas majówki.

12.00 zwiedzanie rezerwatu on-line (na platformie Zoom - informacje na fb rezerwatu)

13.00-14.30 warsztaty dla dzieci pt. Co po nas zostanie, czyli kilka słów o ludzkim szkielecie (na platformie Zoom - informacje i zapisy na fb rezerwatu)

10.00 - 15.00 zwiedzanie on-line kościoła Najświętszej Marii Panny i ekspozycji wokół kościoła. Na fb rezerwatu będą pojawiały się wycieczki po kościele - pokażemy cały odnowiony zabytek gdzie przez wiele lat nie było wstępu i wejdziemy do zakamarków, których nie odwiedza się na co dzień. Przejdziemy też całą nową trasę zwiedzania Ostrowa Tumskiego i pokażemy wszystkie nowinki.

Zobacz www.muzarp.poznan.pl/