.Narysowane głowy i ręce dzieci, kolorowe kredki.

Geometria twarzy- Festiwal rysunku dziecięcego (warsztaty online)

2021-06-07 ( poniedziałek ) – 2021-06-12 ( sobota )
16:00
Galeria Miejska Arsenał, Stary Rynek 6, Poznań, online

Tydzień wspólnego rysowania z prowadzącymi warsztaty (warsztaty mają formę filmików). Efektami działań będzie można podzielić się zamieszczając zdjęcia wykonanych przez siebie prac pod prezentowanymi filmami. Trzy najciekawsze zdaniem prowadzących warsztaty prace nagrodzone zostaną podarunkami w formie materiałów plastycznych.

Codziennie, od poniedziałku do soboty włącznie, o godzinie 16.00, na fan page'u Galerii Miejskiej Arsenał będzie prezentowany jeden premierowy warsztat. Prowadzące zaprezentują różnorodne techniki rysunkowe i opowiedzą jak można wzbogacić domowe rysowanie. Będą zachęcać do twórczych eksperymentów oraz czekać na ich efekty w postaci Waszych zdjęć.

Program:

7.05. poniedziałek, g. 16.00, Maszyny rysujące

prowadzenie: Natalia Czarcińska, Dorota Tarnowska-Urbanik

Warsztaty, podczas którego dzieci będą konstruowały własne maszyny rysujące np. kubek, który tańczy, wieże ołówkowe, słomkowe dmuchacze, wirujące pisaki, wyścigowe...

materiały: kubeczki, słomki,  sznurek, kolorowe taśmy (czerwona, żółta, niebieska, czarna), kolorowe pisaki, papier z rolki, wykałaczki, tusz czarny, czerwony, niebieski

8.05. wtorek, g. 16.00, Uwaga -  Rozpływam się

prowadzenie: Agata Marchlewicz

Warsztaty inspirowane twórczością japońskich mistrzów. Zadanie będzie polegało na rysowaniu tuszem na mokrej powierzchni. Stworzymy rozmyte portrety i autoportrety. Spróbujemy pokazać emocje na twarzy.

materiały: duże kartki z bloku (może być blok akwarelowy), patyki, cienkie i grube pędzle, czarny tusz, woda, pipetki (zakraplacze do oczu)

9.05. środa, g. 16.30, Przygody Panny Kreseczki

prowadzenie: Natalia Czarcińska, Dorota Tarnowska-Urbanik

Warsztaty, na których nauczymy się jak samodzielnie zrobić książeczkę - harmonijkę. Poznamy i wykorzystamy do tego technikę wydrapywanki

materiały: farba akrylowa czarna, brystole/ kartoniki, kredki świecowe, świeca, pędzle, wykałaczki

10.05. czwartek, g. 16.00, Akuku Panie Kruku

prowadzenie: Natalia Czarcińska, Dorota Tarnowska-Urbanik

Na warsztatach rysować będziemy wymarzone ptaki, ale będziemy mogli także posiłkować się ilustracjami z atlasu zwierząt. Użyjemy flamastrów, a rysować będziemy na przezroczystych foliach.

materiały: pisaki, markery czarne, kolorowe, fluorescencyjne, pinezki, listewka, koszulki biurowe przezroczyste, biała tektura, listewki, nożyczki, nożyki introligatorskie, taśmy klejące, zszywacze, folie (zalecamy przetworzenie starych reklamówek-recycling)

 11.05. piątek, g. 16.00, Geometria Twarzy

prowadzenie: Agata Marchlewicz

Warsztaty inspirowane twórczością Pablo Picassa. Zadanie będzie polegało na konstruowaniu i dekonstruowaniu wizerunków twarzy przy pomocy elementów narysowanych na kamieniach oraz na papierze. Będzie to zabawa wzorem i formą.

materiały: marker biały i czarny, czarne i białe kartki papieru, biała i czarna farba akrylowa, cienkie pędzelki, kamienie o różnej wielkości

12.05. sobota, g. 16.00, Wyprowadź linię na spacer

prowadzenie: Natalia Czarcińska, Dorota Tarnowska-Urbanik

Warsztaty mają na celu własnoręczne wykonanie narzędzi rysunkowych. Do realizacji przyborów rysunkowych potrzebne będą naturalne materiały, które możemy znaleźć w lesie lub w parku podczas sobotniego spaceru. Zobaczymy m.in. jaki rysuje bukiet bazi czy jaki ślad pozostawia po sobie witka wikliny.

materiały:  suche gałązki, liście kukurydzy, igliwia sosny i wszystko to, co dzieci znajdą na spacerze z rodzicami

Zobacz www.arsenal.art.pl/edu/mini-festiwal-rysunku-dzieciecego-2