Plakat

31. edycja odbędzie się w terminie 18-29.06.2021 pod hasłem "Powrót na ziemię / Back to the Ground" - wracamy z teatrem plenerowym i Generatorem Malta, który przygląda się w tym roku społecznym kontekstom ziemi.

Wyjątkowym wydarzeniem będzie premiera koncertu Projekt Krynicki, który tworzy trzech wybitnych i uznanych kompozytorów - Paweł Mykietyn, Alek Nowak i Paweł Szymański. Każdy z nich specjalnie na zamówienie Malty przygotowuje muzykę do wierszy Ryszarda Krynickiego - prawykonanie utworów usłyszymy 24 czerwca na Międzynarodowych Targach Poznańskich. Jedną z kompozycji wykona Sinfonia Varsovia pod batutą Bassema Akiki. Na zakończenie koncertu orkiestra wykona na bis utwór Boléro Maurice'a Ravela, do którego Mariusz "Wilk" Wilczyński będzie na żywo tworzyć rysunkową opowieść.

Festiwal Malta ogłosił dwa konkursy dla środowisk artystycznych - Chodźmy w plener / Let's hit the outdoors na działania plenerowe - od krótkich form teatralnych i muzycznych po formy nowocyrkowe oraz nabór Zaklepane / Ground Rules na projekty artystyczne do Generatora Malta skupione wokół społecznych kontekstów ziemi. Ola Korbańska i Iwo Borkowicz pracują nad instalacją Nic nie znika, jedynie zmienia miejsce. Z wykopanej ziemi parku Wieniawskiego powstanie twierdza, w której rozegrają się finałowe rezydencje. Jury wyłoniło łącznie 17 projektów, które będzie można zobaczyć w trakcie festiwalu.

------------------

Większość wydarzeń, jak bezpłatne koncerty, spektakle, spotkania i warsztaty, odbywa się w parku Wieniawskiego, na teatr familijny organizatorzy zapraszają do parku Moniuszki. Spektakle teatralne zostaną zaprezentowane w miejscach partnerskich (takich jak: Teatr Nowy, Teatr Polski, Polski Teatr Tańca i Teatr Muzyczny, CK Zamek, Stara Rzeźnia, Aula Artis, MTP). Jedynie siedem wydarzeń jest biletowanych, na pozostałe 136 obowiązuje wstęp wolny.

Zobacz www.malta-festival.pl/pl