Kolorowy plakat z kolorowyn napisem: Strefa Bystrzaka. Eko Bystrzak. Półkolonie 2021

Podziwiamy piękno i mądrość natury. Poznajemy różnorodność gatunków zwierząt i roślin. Szukamy sposobów na ochronę naszej planety, aby cieszyć się czystym środowiskiem.
Półkolonie z Bystrzakiem to:

 • Wciągające multimedialne prezentacje edukacyjne
 • Codzienne warsztaty z eksperymentami chemicznymi i fizycznymi
 • Ekologiczne zajęcia plastyczno - techniczne
 • Slimy i ciastoliny
 • Gry i zabawy podwórkowe, chodnikowe graffiti, detektywistyczne gry terenowe
 • Projekcje filmów tematycznych w Kinie Bystrzaka

Organizator zapewnia:

 • Półkolonie zgłoszone do Kuratorium Oświaty
 • Kameralne grupy dzieci
 • Opiekę w godzinach 07.30 - 16:30
 • Wyżywienie: catering (dwudaniowy obiad, woda)

Koszt turnusu: 500 zł (zniżka dla rodzeństwa - 480 zł za dziecko)
Zapisy: kontakt@strefabystrzaka.pl
Dominika Pera 531 186 700, Agnieszka Sękowska 507 193 474, Halina Burchardt 781 520 289
Poznań - Podolany
16.08-20.08 Żółty
23.08 - 27.08 Zielony
Poznań - Smochowice
19.07 - 23.07 Żółty
26.07 - 30.07 Zielony
2.08 - 6.08 Żółty
Turnus zielony

 1. Zagrożone gatunki na świecie: orangutan sumatrzański, morświn kalifornijski i likaon pstry, to tylko niektóre zwierzęta z Czerwonej Księgi Gatunków Zagrożonych. Czy zagrożone gatunki zwierząt mają szansę ocaleć?
 2. Recycling, downcycling, upcyclin, zero waste i DIY. Rozszyfrujemy te tajemnicze terminy i poznamy sposoby na przemianę śmieci w wartościowe przedmioty. Poznamy ludzi, którzy postanowili żyć, nie pozostawiając za sobą śmieci.
 3. Uwaga inwazja. Dowiemy się czym są gatunki inwazyjne i dlaczego np. europejski zając zagraża faunie Australii. Zobaczymy jak era wielkich odkryć geograficznych zmieniła naturalne środowisko roślin i zwierząt, które nagle musiały zacząć konkurować z przybyszami z obcych lądów.
 4. Lodowa kraina - Antarktyda. Wybierzemy się w podróż z Jacques-Yves Cousteau - podróżnikiem i badaczem, który walczył o ochronę ostatniego nietkniętego kontynentu. Zobaczymy jak dziś chroni się przyrodę na Antarktydzie.
 5. Żywioły czyli czysta energia. Poznamy to co na naszej planecie najsilniejsze - słońce, wodę, wiatr i ziemię. Odwiedzimy Islandię - wyspę lodu i ognia, na której niemal wszystko jest napędzane energią odnawialną.

Turnus żółty

 1. Zagrożone gatunki w Polsce. Kozice tatrzańskie, żubry, wilki, żbiki, tchórze stepowe, niedźwiedzie brunatne i rysie - poznamy najbardziej zagrożone gatunki w naszym kraju.
 2. Plastik -nie fantastik - rzecz o tym , jak rewolucyjny wynalazek spowodował tragiczne problemy. Zobaczymy, czy da się żyć bez plastiku i jak nasze życie bez niego może wyglądać.
 3. Amazonia - wyruszymy na rejs najdłuższą rzeką świata, aby zobaczyć na własne oczy tętniący życiem, niesamowity las deszczowy. Dowiemy się jak dbać o ten niezwykle cenny kawałek Ziemi.
 4. Ekopszczoły. Udowodnimy jak pożyteczny jest ten mały owad. Sprawdzimy jakie dobra natury mamy wyłącznie dzięki pszczołom i czy Albert Einstein miał rację mówiąc, że jeśli pszczoły znik-ną, wkrótce to samo stanie się z ludźmi.
 5. Woda - Czysta woda oznacza zdrowie, wypoczynek i energię. Skoro życie na Ziemi miało swój początek w wodzie koniczne musimy zająć się tematem.