Baner z logo Ethno Port.

14. ETHNO PORT POZNAŃ - Upcyclingowe notesy szyte po japońsku

2021-09-05 ( niedziela )
12:00
Przestrzenie CK Zamek, ul. Święty Marcin 80/82, Poznań

Kategoria: Dziecko

Warsztaty z Darią Mielcarzewicz.

Upcyclingowe notesy szyte po japońsku, czyli jak z papierowych odpadów zrobić coś pięknego i użytecznego.
Jeśli w dobie kryzysu klimatycznego zależy nam na tej planecie (i naszej na niej obecności), musimy nie tylko ograniczyć konsumpcjonizm, pozostawiać po sobie jak najmniejszy ślad węglowy i generować mniej odpadów, ale i nauczyć się wykorzystywać je ponownie.
Przydałby się nowy notes? Nie kupujcie! Zróbcie go sami!
Zalegają wam stare papiery? Pocztówki? Niezapisane kartki? Gładkie? Kolorowe? W kratkę? W linie? Zabierzcie je wszystkie ze sobą i uszyjcie z nich samodzielnie unikatowy notes. Japońska technika obszycia grzbietu doda mu charakteru.
Zapewniamy igły introligatorskie i te do szycia, mulinę oraz trochę makulatury, ale zachęcamy by przynieść własne kartki i pocztówki.
Warsztaty poprowadzi Daria Mielcarzewicz - graficzka, projektantka, fotografka. Daria tworzy różne prace graficzne, projektuje okładki, ilustruje. Jest autorką bloga o robieniu różnych rzeczy po raz pierwszy w życiu. Od 9 lat prowadzi jedyny w swoim rodzaju Sklep z Cytatami - z projektami, w których łączy typografię, grafikę i literaturę. Jest współtwórczynią Po-Dzielni, pierwszego freeshopu w Polsce.
Prosimy, aby każdy uczestnik miał swoje nożyczki, linijkę i ołówek. Mile widziane własne kartki, kartony, pocztówki na okładki.
Czas trwania: ok. 90'

Bilety w cenie 10 zł / dziecko, opiekun wstęp wolny.

Bilety dostępne w: