Baner mikro Hiatus Festiwalu.

µHiatus - Mikro Hiatus Festival 2021

16.10.2021
16:00

Nowo powstały festiwal - "µHIATUS" (czyt. - mikro Hiatus) to propozycja skierowana do dzieci i ich rodziców. Podczas dwóch dni wydarzenia w godzinach popołudniowych odbędą się koncerty LXMP oraz SETI SETTERS, które dostosowane zostaną do najmłodszego słuchacza.

Koncerty będą mieć na celu zaznajomienie dzieci z muzyką sonorystyczną i eksperymentalną oraz pokazanie, że wcale nie musi być ona trudna w odbiorze.

Obydwa dni wydarzenia zapoczątkują spektakle Teatru Pomarańczowy Cylinder. Teatr ten w nietuzinkowy sposób łączy muzyczne jak i aktorskie pasje. Teatr ten będzie również animował odbiorców po koncertach.

  • SOBOTA 16 października, CK ZAMEK w Poznaniu w godzinach 16.00-17.00 odbędą się: koncert zespołu SETTI SETTERS + spektakl Teatru Pomarańczowy Cylinder
  • NIEDZIELA 17 października, CK ZAMEK w Poznaniu w godzinach 16.00-17.00 odbędą się: koncert zespołu LXMP + spektakl Teatru Pomarańczowy Cylinder

Dodatkowo szykowane są dla najmłodszych widzów wydarzenia towarzyszące.

ARTYŚCI:

LXMP to duet, który powinien być trio albo kwartetem, tyle, że we dwóch jest fajniej. Założony w 2009 z miłości do Korgów MS-20 przez Piotra Zabrodzkiego i Macia Morettiego szybko zdewaluował ich poprzedni duet 60 Minut Projekt stając się pełnoprawnym zespołem. Przez 12 lat działalności wydali dużo płyt i kaset jako duet, a czasem jako trio, bądź nawet i kwartet. Przejechali solidne ilości kilometrów, docierając z koncertami nawet do tak egzotycznych miejsc jak USA czy Brazylia.

SETI SETTERS to fuzja z pogranicza improwizowanego jazzu i modularnych poszukiwań sonorystycznych. Eksperymentalne zapędy spojone są wymownym groovem. Repertuar zespołu jest całkowicie improwizowany, zależny od energii i atmosfery miejsca. Każdy koncert to unikalne przeżycie dla muzyków i publiczności. Zespół tworzą: Dawid Dąbrowski - syntezator modularny, Justyn Małodobry - bas, Kuba Płużek - piano.

Teatr "POMARAŃCZOWY CYLINDER" powstał w 2011 roku. W ich repertuarze znajdują się jedynie oryginalne i autorskie scenariusze. Bohaterowie tacy jak Renifer Ryszard czy Profesorek Wodorek podbijają serca dzieciaków. Teatr posiada specyficzne poczucie humoru, pomysły na scenariusze i otwarte podejście do najmłodszych widzów. Prezentowane spektakle są wynikiem kreatywnej improwizacji.

Projekt wspierany ze środków Wydziału Kultury Urzędu Miasta Poznania

_

Wstęp wolny