a

Poznański Klub Podróżnika - Spotkanie z Pawełem Kilen - Spływ Gangesem, czyli 1200 km jak na Styksie

09.07.2015
19:30

Poznański Klub Podróżnika organizuje spotkania towarzyszące wystawie Znaki i ślady. Współczesna sztuka aborygeńska

Spotkania, na których mile widziany jest każdy, kto pragnie spędzić niezwykły wieczór oglądając fotografie i słuchając opowieści o bliskich i dalekich zakątkach świata. Spotkania są doskonałą okazją do zdobycia "z pierwszej ręki" praktycznych wskazówek przydatnych w podróży po całym świecie. Spotkania organizowane są przez Poznański Klub Podróżnika.

Bardzo nietypowy spływ, bardzo świętą rzeką, w bardzo nietypowym kraju..... Ponad 1200 km Gangesem, strzały z broni palnej, nadpalone zwłoki, Baba - czyli Paweł Kilen oraz bardzo happy endowe zakończenie w Kalkucie! Zapraszamy na opowieść o Pożegnaniu z Indiami.

Paweł Kilen - podróżnik, rowerzysta, żeglarz, wspinacz, kajakarz, instruktor surwiwalu. Absolwent AWF w Warszawie, uczestnik i współorganizator przejścia Łuku Karpat - via Carpatia w 2002 roku. Mąż i tata małego Maksa. W grudniu 2006 rozpoczął swoją podróż dookoła świata autostopem. Tak dostał się do Azji, Australii, Nowej Zelandii, a stamtąd do Afryki (tyle, ze jachtem - jachtostopem). Zainspirowany podróżą polskiego podróżnika Kazimierza Nowaka, przemierzył rowerem Afrykę z południa na północ i rowerem tez wrócił do kraju. Po drodze zdobywał himalajskie i nowozelandzkie szczyty, spłynął Gangesem, przetrawersował Borneo przedzierając się przez dżunglę i przepływając fragment rzeki Mahakam (od Long Bagun do Long Iram - około 200 km) na samodzielnie przez siebie skonstruowanej bambusowej tratwie. W roku 2014 jako pierwszy biały człowiek od 40 lat podjął próbę trawersu do ujścia rzeki Kunene na pograniczu namibijsko-angolskim.

Pozostałe spotkania w ramach cyklu:

23.07. Luiza Stosik-Turek, Bartosz Turek "Tandemem wokół Islandii"

13.08. Agnieszka Siejka "Nie zdążysz - powiadają na Kaukazie"

27.08. Robert Gondek "W drodze na najwyższe szczyty Afryki - Tanzania, Kenia, Uganda, Rwanda, Burundi"

Wstęp wolny.

Zobacz www.zamek.poznan.pl