a

Kino Letnie w ramach Lata na Targach - Ida

2015-08-06 ( czwartek )
MTP, ul. Głogowska 14, Poznań

Czwartkowe wieczory "Lata na Targach" będą należeć do Urodzinowego Kina Letniego SGB Banku. Wśród filmów, których projekcje zaplanowaliśmy, znajdą się m.in. oscarowa "Ida", "Sugar man", czy przezabawna komedia "Blue Jasmine", której reżyserem jest Woody Allen.

Wstęp wolny!

Kino plenerowe było hitem poprzedniej edycji "Lata na targach". Wtedy odbyły się tylko dwie projekcje. W tym roku dobrym kinem, na leżakach i pod gwiaździstym niebem, będziemy rozkoszować się w każdy czwartek w ogrodzie letnim MTP. Zła pogoda nam w tym nie przeszkodzi - w razie deszczu seanse odbędą się w pawilonie 1 lub 2.

Ida

Reżyser: Paweł Pawlikowski

Lata 60. w Polsce. Anna jest nowicjuszką, sierotą wychowywaną w zakonie. Przed złożeniem ślubów matka przełożona stawia warunek: Anna musi odwiedzić swoją ciotkę Wandę, jedyną żyjącą krewną. Obie wyruszają w podróż, która ma im pomóc nie tylko w poznaniu tragicznej historii ich rodziny, ale i prawdy o tym, kim są. Poruszający, kameralny, wybitny w obrazie dramat, którym reżyser wraca do rodzinnego kraju. Z wielkim wyczuciem łączy intymną historię młodej kobiety z historycznym i społecznym tłem.

13 sierpnia - Nauka spadania

20 sierpnia - Królowie Lata