aa

Spotkanie z Robertem J. Szmidtem

2015-09-18 ( piątek )
18:00
Sala wydarzeń, empik Megastore Poznań, ul. Franciszka Ratajczaka 44, Poznań

Robert J. Szmidt. Autor powieści science fiction będzie promował w dniu premiery nowy tom serii Uniwersum metro 2033 - "Otchłań". Spotkanie rozpocznie się o godzinie 18.00.

"Otchłań. Uniwersum Metro 2033" to kolejna, po "Szczurach Wrocławia", książka Roberta J. Smidta, której akcja rozgrywa się we Wrocławiu. Po wojnie nuklearnej z niemal 700 tysięcy wrocławian pozostała zaledwie garstka. Żyją w ciągnących się pod miastem kanałach, tworząc niewielkie zamknięte społeczności. Mimo upływu lat, jego część naziemna wciąż nie nadaje się do ponownego zasiedlenia...

Robert J. Szmidt to pisarz science fiction i fantasy, tłumacz, redaktor oraz dziennikarz i wydawca. Z wykształcenia jest marynarzem. Na początku lat 80-tych był związany z polskim fandomem fantastycznym. W swojej karierze zawodowej tłumaczył z angielskiego dla czasopisma "Nowa Fantastyka", był przedstawicielem wydawnictwa Amber oraz prowadził jedną z pierwszych legalnych wypożyczalni wideo na Śląsku. Do pisania powrócił w 2000 roku jako założyciel i redaktor naczelny pisma "Science Fiction".

Podczas spotkania autor opowie o procesie kreowania uniwersum fantasy oraz swoich literackich inspiracjach.

Wstęp wolny.

Plakat