Lech i Wojciech Flaczyńscy

Spotkanie w Klubie Podróżnika

2015-10-02 ( piątek )
19:00
ODK Pod Lipami, os. Pod Lipami 108A, Poznań

"Do trzech razy sztuka - Rodzinna konfrontacja z Himalajami Lecha i Wojciecha Flaczyńskich". Gościem będzie Lech Flaczyński.

Lech Flaczyński - tłumacz, z zamiłowania alpinista i podróżnik, startuje w > maratonach MTB, pływa składaną kanadyjką po rzekach świata. 30 lat wspinania zaowocowało licznymi drogami w Tatrach, Alpach, Himalajach, górach Alaski i Św. Eliasza w Kanadzie. Pierwsze doświadczenia wodniaka zdobywał w 2005 roku na Alasce, spływając w 59 dni 3100 km Yukonem. W 2007 r. jako pierwszy Polak przepłynął drugą co do długości rzekę Alaski - Kuskokwim River. W swoich wyprawach łączy z powodzeniem dwa żywioły - góry i wodę, wspinanie na trudne i wysokie szczyty oraz spływy dzikimi i niedostępnymi rzekami. Nad tropiki przedkłada daleką północ, znajdując tam odskocznię od szarej codzienności.

Wojciech Flaczyński - absolwent AWF w Gdańsku, pasję do wspinania i podróży zaszczepił w nim ojciec, on zaraził ojca kolarstwem górskim. Szuka przygód i wrażeń w górach, sprawdza granice swych możliwości w karkołomnych wyścigach MTB, nurkuje, pływa na desce. W ostatnich latach wspina się na himalajskie ośmiotysięczniki w Pakistanie i Nepalu. Wraz z ojcem realizuje ambitne wyprawy - w końcu "niedaleko pada jabłko od jabłoni".

Za ich wspólne wyprawy przyznano im w 2007 r. nagrodę KOLOSA w kategorii "Wyczyn roku" i nagrodę dziennikarzy oraz w r. 2009 wyróżnienie w tej samej kategorii.

Podczas spotkania opowiedzą o swojej trzeciej zakończonej niepowodzeniem wyprawie w Himalaje. Pierwszą przerwał zamach terrorystyczny, drugą i trzecią lawina.

Bilety w cenie 7 zł (przedsprzedaż) i 10 zł (w dniu spotkania) do nabycia w ODK Pod Lipami oraz na www.biletyna.pl