plakat

Stand-up Polska - Urodzinowo

2015-10-28 ( środa )
20:30
Blue Note Poznań Jazz Club, ul. Kościuszki 79 (gmach CK Zamek), Poznań

Kategoria: Rozrywka Inne

Stand-up Polska to grupa komików, która zawiązała się w 2010 roku, po pierwszym sezonie Comedy Central Prezentuje: Stand-up! Z okazji swoich urodzin Stand-up Polska rusza całym składem w trasę!

Stand-up jest stosunkowo nową formą komedii w Polsce. Opiera się na ciągłej, żywej interakcją z widzami. Stand-upper w karykaturalny sposób mówi - o sobie, swoich wadach i otaczających go widzami.

W 2011 roku zorganizowali pierwszy polski roast - Roast Huberta Urbańskiego. Od tamtej pory udało im się zaprosić tak znane osobistości polskiej sceny jak Piotr Kędzierski, Szymon Majewski, Marta Wierzbicka, Tymon Tymański, Czesław Mozil i CeZik.

Działalność grupy obejmuje również promowanie sztuki stand-up comedy poprzez regularne zapraszanie do kraju artystów występujących na scenie międzynarodowej, wśród których można wyróżnić Dylana Morana, Reginalda D. Huntera i w niedalekiej przyszłości również Eddiego Izzarda.

Podczas trasy na scenie pojawią się min.:

CEZARY JURKIEWICZ

Komik, tekściarz, scenopisarz i hipochondryk z bardzo wnikliwym podejściem do problemów otaczającego nas świata. Zajmuje się Stand-upem od 2008 roku. Jest jedną z dwóch pierwszych osób, która zaczęła promować Stand-up Comedy na terenie Polski. Początkowo jako undergroundowy stand-up obecnie jako formę komedii rozpoznawalną przez tysiące widzów. Występował w Comedy Central Prezentuje: Stand-up!, HBO Stand-up Comedy Club oraz HBO tylko dla dorosłych. W 2011 roku założył pierwszą w Polsce szkołę stand-up comedy, w której prowadzi zajęcia dla młodych komików. Od lat szkoli się w nurcie chicagowskiej szkoły improwizacji i scenopisarstwa komediowego The Second City.

ANTONI SYREK-DĄBROWSKI

Działa na scenie stand-upowej od 2010 roku.  Komik grupy Stand-up Polska oraz improwizator w Teatrze Improwizowanym Hofesinka. Jego oryginalne podejście do świata i ostre puenty zapewniły mu udział w takich programach jak "HBO Stand-up Comedy Club" , obu sezonach polskiej edycji "Comedy Central Prezentuje: Stand-up!" oraz wielokrotnie w "Tylko dla Dorosłych" na TVP2. Pracował jako scenarzysta w Szymon Majewski Show, a także w Dobranoc ATM, gdzie również grał wiele ról. Występował również w węgierskim programie Stand-up Express - kolaboracji komików stand-up z całej Europy Wschodniej.

Poza stand-upem uprawia również improwizację teatralną. Od lat szkoli się w nurcie chicagowskiej szkoły improwizacji komediowej Teatru iO (znanego również jako Improv Olimpic).

KAROL KOPIEC

Komik, improwizator. Na scenie od 2008. Prezentuje charakterystyczny i abstrakcyjny styl komedii z dużą domieszką improwizacji. Wystąpił w obu sezonach polskiego "Comedy Central Prezentuje" oraz w "Tylko dla Dorosłych" czy "Dzięki Bogu już Weekend".

Czynnie zajmuje się też improwizacją teatralną i jej uczeniem. Sam zdobywał doświadczenie u najlepszych polskich i zagranicznych szkoleniowców. Ukończył kurs w iO Chicago, w szkole której absolwentami są również Tina Fey, Bill Murray czy Mike Myers. Na co dzień jest członkiem Teatru Improwizowanego Hofesinka.

WOJTEK FIEDORCZUK

Jak na ramy gatunku, Wojtek Fiedorczuk uprawia bardzo kontrowersyjny stand-up, prawie wcale nie mówi nic kontrowersyjnego. Stara się kierować absurdem, prowokacją, delikatnym, acz znaczącym wariactwem. Celuję w zaskoczenie, nowoczesne niedopowiedzenie, szermuję szczerością. Liczy na inteligencję widza, często się nie przelicza.

Bilety 50 zł

Bilety dostępne w: