s

Jacek Szwaj Trio

2015-10-29 ( czwartek )
20:00
Scena na Piętrze, ul. Masztalarska 8

Festiwal Młodego Jazzu, organizowany przez Estradę Poznańską, Akademię Muzyczną im. I.J. Paderewskiego w Poznaniu i Stowarzyszenie Jazz Poznań, którego pierwsza edycja miała miejsce w czerwcu bieżącego roku znalazł swą kontynuacje na przestrzeni roku w formie cyklicznych spotkań koncertowych, które zwieńczone zostaną finałem w czerwcu 2016 przy 2 edycji festiwalu. Przed nami kolejne wyjątkowe kreacje twórcze młodych poznańskich artystów czerpiących inspirację z muzyki jazzowej i gatunków pokrewnych.
Tym razem artyści sięgną do swoich osobistych inspiracji, własnych kompozycji, a także zaprezentują współcześnie znane utwory, w zupełnie nowych odsłonach. Muzycy chętnie nawiązują do słowiańskich korzeni rodzimego jazzu, nie stroniąc nawet od nawiązań do folkloru.  Nie zabraknie wartkiego potoku improwizacyjnej energii, ale również miłośnicy muzycznej kontemplacji, na Jacek Szwaj Trio na pewno się nie zawiodą...
Jacek Szwaj Urodzony w 1985 roku pianista, kompozytor i pedagog. Studiował fortepian jazzowy na Akademiach Muzycznych w Katowicach i Poznaniu. W tej ostatniej kształcił się też jako dyrygent chórów i zespołów kameralnych. Jako pianista jazzowy brał udział w wielu festiwalach jazzowych w Polsce i za granicą, głównie z projektami Hanna Banaszak, Jacek Szwaj Trio, Uluru czy Flou. Jest również kompozytorem piosenek, muzyki do filmów, dokumentów telewizyjnych i produkcji reklamowych. Otrzymał pierwszą nagrodę na międzynarodowym konkursie improwizacji do filmu Instant Composition Contest w ramach festiwalu Transatlantyk w 2012 roku. Jako dziennikarz muzyczny pracował we wrocławskich rozgłośniach radiowych, obecnie prowadzi muzyczną rubrykę w motoryzacyjno - lotniczym magazynie Wiraże. Prowadzi także klasę fortepianu jazzowego w Państwowej Szkole Muzycznej II stopnia w Koninie. Wkrótce ukażą się dwa albumy: solowy, z muzyką inspirowaną filmem i klasycznymi kompozytorami oraz nowy album Jacek Szwaj Trio w składzie: Jacek Szwaj/Damian Kostka/Mateusz Brzostowski.
Damian Kostka Studia rozpoczął na wydziale jazzu i muzyki rozrywkowej Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu w klasie kontrabasu dr hab. Jacka Meiry. Jest absolwentem studiów na wydziale jazzu Akademii Muzycznej w Poznaniu w klasie dr Zbigniewa Wrombla. Studia licencjackie i magisterskie ukończył z wyróżnieniem. Ma na swoim koncie wiele nagród zespołowych zdobytych festiwalach i konkursach takich jak: Tarnów International Jazz Contest, RCK Pro jazz festival, Niemen Non Stop, Discovered by Good Time Radio oraz Jazz Juniors na który otrzymał również wyróżnienie indywidualne. Występował na jednej scenie z takimi artystami jak: Włodek Pawlik, Kayah, Kuba Badach, Ewa Bem, Dorota Miśkiewicz, Maciej Fortuna, Igor Hnydyn, Anastazja Litviniuk, Krzysztof Dys, Kasia Grzesiek. Pobierał nauki u znanych muzyków, takich jak: Ron Carter, Gary Peacock, Dominique di Piazza, Dariusz Oleszkiewicz. Współpracuje z różnymi zespołami: Włodek Pawlik Trio, Jacek Szwaj Trio, Tak loop Nie, Brainfreezer, Weezdob Collective, Global Schwung Quintet, Uluru, Marek Jakubowski Trio, Riffertone.
Mateusz Brzostowski Rodowity Poznaniak. Perkusista sesyjny. Absolwent Wrocławskiej Akademii Muzycznej. Osiągnięcia: - (2007r.) I miejsce na Ogólnopolskim Przeglądzie Perkusistów klasycznych we Wrocławiu. - (2010r.) Grand Prix na Międzynarodowym Konkursie Perkusyjnym rum Fest w Opolu. - (2013r.) Nagroda Publiczności na Chanson Festival w Kolonii. - (2014r.) I miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Piosenek Jeremiego Przybory. - (2015r.) I miejsce na Warsaw Drum Festival. Współpracował z takimi artystami jak: Mieczysław Szcześniak, Natalia Niemen, Aleksandra Kwaśniewska, donGuralesko, Dominika Barabas, Janek Samołyk, Ewa Uryga, Brian Fentress-Regeneration oraz Jacek Szwaj.

Bilety: 35 zł  (przedsprzedaż), 50 zł  (w dniu koncertu)