a

Spektakl - Przez park na bosaka

2015-11-14 ( sobota )
17:30
Teatr Wielki im. Stanisława Moniuszki, ul. Aleksandra Fredry 9, Poznań

Kategoria: Inne

"Przez park na bosaka"
Teatr Kwadrat wraca z kolejnym hitem teatralnym ostatnich lat - tym razem poznamy historię dwójki uroczych bohaterów kapitalnej komedii "Przez park na bosaka".
Miłość jaka jest każdy widzi. Najtrudniejsza z najprostszych rzeczy na świecie. A kiedy miłość nagle zmienia się w małżeństwo, wtedy czasem robi się... Cóż, na pewno robi się śmieszniej!
Corie i Paul są małżeństwem z sześciodniowym stażem. Siódmego dnia, bynajmniej nie odpoczywają, tylko wprowadzają się do swojego pierwszego wspólnego mieszkania, które jak się później okazuje jest dalekie od ideału.
Zima jest pierwszym źródłem nadciągających problemów młodego małżeństwa. Okazuje się bowiem, że kaloryfer w mieszkaniu jest zimny jak zimne nóżki, a nóżki są zimne, ponieważ w suficie jest dziura, wielkości szybu windy towarowej. Tyle że windy przecież nie ma! Na dodatek w takich okolicznościach okazuje się niestety, że Corie i Paul skrajnie się od siebie różnią! On jest rozważny, ona romantyczna. On odpowiedzialny, jak na prawnika przystało, ona uroczo naiwna, bez specjalnie skonkretyzowanych planów na, bez wątpienia radosną, przyszłość. Czy w skrzeczącej codzienności takie przeciwieństwa utrzymają moc swego przyciągania? Czy może jednak miłość zmusi ich do poszukania kompromisu?
Przekonajcie się już niebawem!
Neil Simon jest najczęściej wystawianym dramaturgiem na świecie i jedynym żyjącym pisarzem, który na Broadwayu ma teatr swojego imienia. Jako pierwsza uznanie przyniosła mu właśnie sztuka "Przez park na bosaka", która rozsławiła takie gwiazdy jak Robert Redford, czy Jane Fonda.
Sztuka Teatru Kwadrat "Przez park na bosaka" ujmuje energią aktorów, pomysłowym scenariuszem reżysera, a także świetnym kontaktem z publicznością, która wprost trzęsie się ze śmiechu. Obsada:
Corie Bratter - Marta Żmuda Trzebiatowska
Paul Bratter - Kamil Kula
Ethel Banks - Ewa Wencel/Ewa Ziętek
Victor Velasco - Grzegorz Wons/Marek Siudym
Instalator - Maciej Kujawski

Ceny biletów : 140 zł, 120 zł, 95 zł, 70 zł.
Rezerwacja telefoniczna: 518 958 909, 502 688 026

Bilety dostępne w: