a

Spektakl - Watermelon

2015-11-22 ( niedziela )
18:00
Scena Robocza, ul. Grunwaldzka 55/1, Poznań

Kategoria: Inne

Kobieta jest krągła, gładka, w 70 procentach składa się z wody, bywa słodka i ma pestki. Bywa bardziej lub mniej różowa. Ładnie pachnie. Jak nie ma na nią sezonu - schnie.
Kuchnia i łazienka. Wątki snują się wokół historii z dwóch pomieszczeń: kuchni, gdzie przebywa się tłumnie i łazienki, gdzie najczęściej bywa się samotnie. Woda kapiąca z niedokręconego kranu. Trójgłos kobiecy odbijający się echem w instalacji hydraulicznej. Dźwięki codzienne i niecodzienne, pobudzane przez przypadkowy ruch, gest, taniec.
Watermelon to koncert/performens złożony z autorskich kompozycji dźwiękowo-tanecznych na instrumenty codziennego użytku, inspirowany tekstami Aglaji Veteranyi i tradycyjnym swingiem kujawskim. Scenografia pomyślana jako przestrzenny instrument, pozwoli zaistnieć dźwiękosferze, która nieustannie nas otacza a którą zwykle ignorujemy.

scenariusz, muzyka, aranżacje dźwiękowe, wykonanie
SUTARI: ZOSIA BARAŃSKA, KASIA KAPELA, BASIA SONGIN
reżyseria, choreografia
BASIA SONGIN
scenografia
JACEK TIMIGERIU
kostiumy
EWA TIMINGERIU
reżyseria świateł
MACIEJ DZIACZKO
produkcja
FURU FUNDACJA
SUTARI
Sutari to siła trzech kobiecych głosów i bogatej wyobraźni muzycznej. Sutari tworzą trzy artystki z pogranicza muzyki i teatru. Eksperymentują z brzmieniami, wplatając w śpiew różnorodne techniki wydobywania dźwięków, od mocnego ludowego śpiewania po miękki słowiański soul, szept lub okrzyk inspirowany ptasim zawołaniem. Dopełniają to instrumenty, niekiedy wydobyte z domych pieleszy, jak tarka, mikser kuchenny, klucze czy wanna wypełniona wodą niekiedy mocne brzmienie skrzpiec i bębna. Muzyka zespołu powstaje w oparciu o ludowe pieśni polskie, litewskie a także własne kompozycje. Zachowując styl, temperament, melodykę, rytm a przede wszystkim treść tradycyjnych pieśni - bliską kobiety, inteligentną, atrakcyjną - trio wydobywa z nich współczesne elementy, brzmienia i interpretacje.
Zdobywczynie II nagrody i nagrody publiczności - "Burzy Braw" na XV Festiwalu Folkowym Polskiego Radia "Nowa Tradycja" w 2012 oraz I nagrody i nagrody publczności na Międzynarodowym Festiwalu Mikołajki Folkowe 2012. Uznane przez polskich dziennikarzy specjalizujących się w muzyce folk/świata za "NAJCIEKAWSZY NOWY ZESPÓŁ ROKU 2012" w ramach plebiscytu portalu etno.serpent.pl. Zwyciężczynie 10. edycji Bitwy Zespołów (Battle Of The Bands) organizowanej przez jedno z największych wydawnictw z muzyką świata - World Music Network.
W 2014 roku ukazała się ich pierwsza płyta WIANO, nad którą patronat medialny objęła m.in. Dwójka Polskie Radio. Płyta powstała dzięki finansowemu wsparciu fanów zespołu oraz miasta Wrocław. Płyta ogłłoszona została folkowym "Debiutem Roku 2014", otrzymała III nagrodę w ramach konkursu Polskiego Radia na Folkowy Fonogram Roku 2014 oraz znalazła się w polskich i zagranicznych rankingach najlepszych płyt polskich roku 2014.
Sutari jest równiez jednym z pierwszych zespołów polskich, który nagrał sesję koncertową dla kultowego radia KEXP z Seattle.
Bilety w cenie 15 złotych dostępne w CIM, ul. Ratajaczaka 44 lub rezerwacje: bilety@scenarobocza.pl
Bilety grupowe (powyżej 10 osób) w cenie 10 zł dostępne po uprzedniej rezerwacji: bilety@scenarobocza.pl

Bilety dostępne w: